3 Mayıs Milliyetçiler Günü ve Miraç Kandili olmasından ötürü Atatürk parkında toplanan Ülkü Ocakları ve Milliyetçi Hareket Partisi mensupları Kuran-ı Kerim okutulup akabinde Ülkü Ocakları Adana İl Başkanı Soner Deniz ile MHP Adana İl Başkanı Yusuf Baş tarafından yapılan basın açıklaması gerçekleştirildi. Basın açıklaması sonrası esnaflar ziyaret edilip Türk Bayrağı dağıtıldı.

Yaptığı açıklamada Soner Deniz;”

3 Mayıs. Türk Milliyetçilerinin cumhuriyet tarihinde ilk defa ortaya koyduğu sistem karşıtı tavırdır. Bu Kutlu gün cumhuriyetin kurucu ideolojisi olan Türk milliyetçiliğini devlet hayatından kovmak isteyen tek parti iktidarına başkaldıran milliyetçi aydınların TÜRK gençliğinin yüreğine Türklük ateşini düşürdükleri gündür.
3 Mayıs siyasi iktidarı bir kez ele geçirmekle, milleti istedikleri yöne çekebileceklerini düşünen muktedirlere, bunun Türk Milliyetçileri olduğu sürece mümkün olmayacağının haykırıldığı gündür.
3 Mayıs’ın başkahramanı Uluğ Bilge ATSIZ ATA’nın ifadesiyle 3 Mayıs sadece “UYARMA” değil aynı zamanda bir “UYANMA”dır da. Bir çok acının yaşandığı tarih olmasına rağmen kutlanmaya değerdir.
Bu Kutlu gün şahlanan iman, TÜRKLÜĞE ve TÜRKÇÜLÜĞE karşı yürütülen zulüm ve baskılarına karşı nasıl dik ve onurlu durduysa bugünde ÜLKÜ OCAKLARI EĞİTİM ve KÜLTÜR VAKFI çatısı altında yüreği TÜRKLÜK aşkıyla dolu ÜLKÜCÜ gençler tarafından, Atalarından aldıkları inanç, iman ve ülküyle aynı kararlılıkla durmaktadır.
3 Mayıs’ı anlamak geçmişten ders alıp Türk Milletinin onurlu geleceğini inşa etmek için daha çok çalışmanın önemini kavramak demektir. Çünkü Türk Milliyetçileri; mağdur olmuşlar, sıkıntıya düşmüşler ama hiçbir zaman mağlup olmamışlardır. Türk Milliyetçileri zaman zaman horlanmışlar, suçlanmışlar baskıya maruz kalmışlar ama TÜRKLÜK sevdasından vazgeçmemişlerdir.
ADANA ÜLKÜ OCAKLARI EĞİTİM ve KÜLTÜR VAKFI olarak Adanadan sesleniyorum;
Orhun’dan Semerkant’a, Kırım’dan Türkmendağı’na, Doğu Türkistandan Üsküp’e, Bakü’den Lefkoşe’ye KUTLU başkentimiz Ötüken’den Ebedi başkentimiz Ankara’ya, Gök Bayraktan Al Bayrağın dalgalandığı Türk dünyasına Selam olsun.
Selam olsun Türk’ün ayak bastığı, Türkçenin konuşulduğu, dünyanın dört bir bucağındaki soydaşlarımızın bu günü KUTLU olsun. Selam olsun Turan ülkesinde uyanılacak sabahlara…
Binlerce yıllık Türklük ülküsünü sevgiyle, hoşgörüyle, mücadeleyle, hayatıyla bugünlere taşıyan bütün TÜRK büyüklerimi ve Ülkü devlerini rahmet ve minnetle anıyorum…
Varlığım TÜRK varlığına armağan olsun
Ne mutlu TÜRKÜM diyene…” dedi.

Bayrak dağıtımı sırasında esnaflarla sohbet eden Soner Deniz ve Yusuf Baş 3 Mayıs Milliyetçiler Gününü ve Miraç Kandilini kutladı.

Dağıtım gerçekleştikten sonra toplanan grup Ülkücü Yemini edip dağıldı.

 

 

 

 

Add Comment