Adana Ülkü Ocakları 23 Nisan Ulusal Egemenlik Ve Çocuk Bayramında geleceğimizin teminatı çocukları unutmayarak,sokaktaki, fuar alanındaki ve hastanede tedavi gören çocuklara balon,bayrak,boyama kitabı, şiir ve hikaye kitabı dağıttı.

Sabah ilk olarak Ülkü Ocakları İl Başkanlığı görevi genç bozkurt Ahmet Gürlek’e ve Bayanlar Birimi başkanlığı minik asena Azra Dilşah’a verildi.

TÜYAP Adana Fuar Alanında çocuklarla buluşan Ülkü Ocakları Adana İl Başkanlığı binlerce çocuğa boyama kitabı, balon, bayrak, hikaye ve şiir kitabı dağıttı. Dağıtım sırasında standı ziyaret eden Hüseyin Sözlü’de çocuklara boyama kitabı verdi.

Fuar alanı sonrası Onkoloji servisini ziyaret eden İl Başkanı Soner Deniz, hasta çocuklara boyama kitabı ve tıbbi malzeme hediye edip geçmiş olsun dileklerini iletti.

Programlar sonrası açıklama yapan Soner Deniz;

“23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı bize yeni bir vatan ile yeni bir tarih bırakan mübarek şehitlerimiz ve fedakâr gazilerimizin yavrularını hiç olmazsa yılda bir gün sevindirmek için Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün tüm Dünya çocuklarına kazandırdığı çok kıymetli bir armağanıdır.

Aziz milletimizin yokluklar ve güçlükler içerisinde istiklal mücadelesinde gösterdiği azim ve kararlılık, bugün daha çağdaş bir Türkiye için ortaya koyduğumuz çabanın da ilham kaynağıdır.

Bu duygu ve düşüncelerle, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere milli mücadelede emeği geçenleri rahmetle anar, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılışının 96. yılını ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı en içten duygularımla kutluyorum.” dedi.

 

 

 

 

 

Add Comment