Türk kültürü’nde; Yeniden Doğuş,Diriliş anlamına gelen Nevruz Bayramı,Çukurova Üniversitesi Öğrenci Konseyi ve Adana Ülkü Ocakları işbirliği ile görkemli bir şekilde kutlandı.

Ülkü Ocakları Genel Merkez sanatçıları,Arif Atılgan ve Grup Göktürk konseri ile coşku daha da arttı.

 Rektörlük alanı yanındaki Atatürk Anıtı önünde gerçekleştirilen etkinliğe çok sayıda öğrenci katıldı. Vatanını ve milletini seven öğrencilerin “tek yürek ve tek ses” olması görülmeye değerdi.

Geleneksel Nevruz ateşini yakan Ülkü Ocaklarıı Adana İl Başkanı Yunus Uzunlular toplanan kalabalığa konuşma yaptı.

Yunus Uzunlular: Nevruz Türklerin tarih sahnesine çıktığı şahlanışın adıdır

Bugün burada yanan ateş ile Nevruz bayramının nasıl kutlanacağını,tüm Adana’ya ve Çukurova Üniversitesi’ne göstermiş oldunuz. Nevruz Türklerin Ergenekon’dan tarih sahnesine çıktığı şahlanışın adıdır.Nevruz; Birliktir,bütünlüktür,kardeşliktir

Nevruz bayramımızı; değişik amaçlarla kutlayan o güruha birlik ve beraberlikle cevap vermiş oldunuz. Bizler bu yıl başta olmak üzere gelecek yıllarda da nevruzu kardeşlik içerisinde kutlayacağız. Bu davranışımızla herkese örnek olacağız.

Üniversite’de bizim yiğit kardeşlerimiz sevgi ateşini yakarken ne yazık ki bir takım hain cenahta bölücü ateşini yakmaktadır. Bu şer odakları çeşitli provakasyonlarla üniversiteyi karıştırmak istiyorlar.

Buradan açık ve net ifade etmek istiyorum;

Bu üniversite’de Yörük Çocukları,Avşar Çocukları,Türkmen Çocukları olduğu sürece hiç bir hain emellerinize ulaşamazsınız. Geçen ay Ege Üniversitesi’nde alçakça,haince,şerefsiz eller tarafından “ŞEHİT” edilen Ülkücü şehidimiz Fırat Çakıroğlu’nu bir kez daha rahmet ve minnetle anıyoruz.

Tekrardan Nevruz bayramını kutluyor;siz değerli kardeşlerime teşekkürlerimi sunuyorum.

Ne Mutlu Türk’üm Diyene .dedi

Add Comment