Çukurova Kitap Fuarında Ülkü Ocakları Adana İl Başkanlığı tarafından açılan stand ziyaretçiler tarafından yoğun ilgi görüyor.

 

Çukurova Kitap Fuarı’nın ‘’9. Yılında 9 gün IŞIK saçmak’’ için fuarda stand açan Ülkü Ocakları Adana İl Başkanlığı belirledikleri slogandaki gibi fuar alanında Işık saçıyor. Standa gösterilen yoğunlukla birçok yayınevini gölgede bırakan Ülkü Ocakları standında çocuk yaştaki ziyaretçilere boyama kitapları ve Türk Tarihini anlatan kitaplar hediye edilmesi oldukça dikkat çekiyor.

 

Ülkü Ocakları standını Adana Valisi Mustafa Büyük, Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, Sarıçam Belediye Başkanı Bilal Uludağ, Pozantı Belediye Başkanı Mustafa Çay, Saimbeyli Belediye Başkanı Mustafa Şahin Gökçe, Adana Kent Konseyi Başkanı Ahmet Özen ziyaret ettiler. Ziyaretleri sırasında Ülkü Ocakları Adana İl Başkanlığı tarafından geçen sene tertiplenen ve Adana’nın sorunlarının tartışıldığı bir çok bölümünde uzman konuşmacının katıldığı “Yeniden Dirilen Çukurova” Sempozyumuna ait kitap hediye edildi. Adana’nın sorunlarının birçok uzman tarafından dile getirildiği bu kitaba özellikle Vali Mustafa Büyük’ün ilgisi gözlerden kaçmadı.

 

Fuar alanında açıklama yapan Ülkü Ocakları Adana İl Başkanı Sayın Yunus UZUNLULAR;

“ Ülkü Ocakları Eğitim Ve Kültür Vakfı olarak eğitime katkı sağlamak adına elimizden gelen gayreti her zaman gösterme çabası içerisindeyiz. Örneğin dağıttığımız boyama kitaplarının içeriğinde bulunan karakterler Battal Gazi, Ulubatlı Hasan, Kürşad ve çerileri gibi ve daha nicesi gibi Türk dünyasına has karakterlerdir. Ayrıca yine ilkokul ve Ortaokul gençlerimize dağıttığımız karikatürler ise Bilge Tonyukuk, Bilge Kağan, Manas Destanı, Ergenekon Destanı ve Göç Destanı’nı konu edinmekte olup bu vesile ile gençlerimize Türk tarihini daha ilgi çekici hale getirmeyi planladık. Yüce Allah’a şükürler olsun ki emeklerimizi boşa çıkarmıyor. Standımızı ziyaret eden, sosyal medya üzerinden veya basında standımızın kitap fuarında olduğunu gören birçok kişi bizleri arayarak veyahut yanımıza gelerek mutluluklarını dile getirip, takdirle karşılıyorlar. Standımızı ziyaret eden Adana Valimiz Sn. Mustafa BÜYÜK’e ve Adana Büyükşehir Belediye Başkanımız Sn. Hüseyin SÖZLÜ’ye takdim ettiğimiz Adana’mızın sorunlarını tartıştığımız sempozyumumuza ait derlediğimiz “Yeniden Dirilen Çukurova” kitabı Sn. BÜYÜK ve Sn. SÖZLÜ’lü beyefendilerden takdirler karşılaştı. Ülkü Ocakları mensupları olarak bizim davamız Turan rehberimiz Kuran, Kuran-ı Kerim’de ilk ayet’te emredildiği gibi OKU’maya devam edeceğiz.”  diyerek sözlerini noktaladı.

 

 

 

 

Add Comment