AYDINLI ÜLKÜCÜLER HEDEF KIZILELMA GECESİNDE BİR ARAYA GELDİ

Aydın Atatürk Kapalı Spor Salonu’nda Ülkü Ocakları Aydın İl Başkanlığı tarafından düzenlenen “Hedef Kızılelma” programına MHP Aydın İl Başkanı Burak Pehlivan, , Ülkü Ocakları Aydın İl Başkanı Emre Özbey , Ülkü Ocakları İzmir İl Başkanı Ömür Raşit Tayfur, Germencik Belediye Başkanı ve Büyükşehir Belediye Başkan adayı Ümmet Akın, İncirliova Belediye Başkanı Gürşat Kale, Aydın Ticaret Odası Başkanı Hakan Ülken, il, ilçe teşkilatları ve vatandaşlar katıldı.

Aydınlı vatandaşların ve partililerin yoğun ilgi gösterdiği program öncesi Mehteran Takımı sahne aldı. Adnan Menderes Üniversitesi öğrencisi Afganistan’lı Esedullah’ın Kuran-ı Kerim tilaveti ile program başladı. Açılış konuşmasını gerçekleştiren Ülkü Ocakları Aydın İl Başkanı Emre Özbey konuşmasında şunları söyledi:

“Başta tüm Ülkücü şehitlerimizi ve yakın zamanda ebediyete uğurladığımız Aydın Ülkü Ocakları’nda bir dönem görev yapmış büyüklerimizi rahmetle anıyorum. Ülkücü Şehitlerimiz bu dünyada gülmekten çok ağlayan bir nesildir. Onlar ki Allah’ın rızasını kazanmayı her şeyin önünde tutmuşlardır. Onlar ki Üniversite duvarlarına asılan, Hak dinin peygamberine hakaret eden pankartları gençliklerinin baharını feda edip şehit vererek indiren bir nesildir. Onlar ki ülküleri gönüllerimizde, bizlere gösterdikleri Kızılelma Hedefi Ülkü Ocaklı genç kardeşlerimizin hayallerindedir. Dünya üzerimize yıkılsa da bir başımıza kalıp cümle alem bize saldırsa da; doğruluktan, adaletten, Hak bildiğimiz yoldan, ahlaklı yaşamaktan, şehitlerimize ve davamıza olan sorumluluk anlayışımızdan, vefa borcumuzdan asla ayrılmayacağız. Bedeli ne olursa olsun taviz vermeyeceğiz!”

ÖNCELİĞİMİZ OCAKTAKİ GENÇLERİMİZİN EĞİTİMİDİR
“Göreve geldiğimiz günden itibaren önceliğimiz ocaklı gençlerimizin eğitimi olmuştur. İl ocağımız ve ilçe ocaklarımızda seminer faaliyetlerimiz aralıksız devam etmektedir. Gençlerimizin kötü yollara sapmadan iyi birer Müslüman ve iyi birer Türk olmaları başlıca gayemizdir. Bu kapsamda Genel Başkanımız sayın Olcay Kılavuz Bey’in öncülüğünde “Yeni Cephemizin Adı Uyuşturucu ile Savaştır” şiarıyla tüm Türkiye’de olduğu gibi Aydınımızda da bilinçlendirme çalışmalarımız devam etmektedir. Üniversiteli kardeşlerimizden kurduğumuz bir ekibimiz ilçe ocaklarımızda ve il ocağımızda genç kardeşlerimize seminerler düzenlemektedirler.”

ÜLKÜ OCAKLARI TÜRKLÜĞÜN SARSILMAZ KALESİDİR
“Ülkü Ocakları ilim irfan yuvasıdır, Türklüğün sarsılmaz kalesidir. Mete Han’dan bugüne ve bugünden yarına devlet-i ebed müddetin koruyucusu Ülkücüler olmuştur, Ülkücüler olacaktır.
Davamız:
Alper Tunga’nın özgür ruhundan;
Bilge Kağan’ın taşlara kazıdığı öğütlerden;
Kürşat’ın başkaldırısından;
Ahmet Yesevi’nin gönülleri aydınlatan peygamber sevgisinden;
Mehmet’i Fatih yapan zekadan;
Yıkılmış bir halkı yeniden Türk Milleti yapan Başkomutan Atatürk’ten ilham alarak;
Türk Milliyetçiliği fikrini sistemleştirip, 9 Işık Doktrinini oluşturan Başbuğ Alparslan Türkeş’in Büyük Türkiye davasıdır!
Hedefimiz Kızılelmadır!”

Başkan Özbey’in konuşmasının ardından program Yıldırım YIldızdoğan konseri ve zeybek gösterisi ile devam etti. Aydınlı Ülkücü Şehitlerin adlarının okunmasıyla yapılan Ülkücü Şehitler Yoklaması’nın ardında, salondaki tüm katılımcılar hep birlikte Ülkücü Yemini etti. Gece sanatçı Osman Öztunç’un konseriyle son buldu.