Kayseri Beyazşehir-İldem ve Mimarsinan-Mimsin Ülkü Ocaklarının açılışı Kayseri Ülkü Ocakları İl Başkanı Aytaç Gezici tarafından gerçekleştirildi.

 

Saygı duruşu, İstiklal Marşı ve Kuran tilaveti ile başlayan açılış programlarında Kayseri Ülkü Ocakları İl Başkanı Aytaç Gezici’nin konuşmasının ardından Mimarsinan Mimsin Ülkü Ocakları Başkanı Akif Gündüz’e ve Beyazşehir İldem Ülkü Ocakları Başkanı Mustafa Paşayiğit’e Türk Bayrağı ve Kuran-ı Kerim teslimi yaparak hayırlı olsun dileklerinde bulundu.

 

 

Kayseri Ülkü Ocakları İl Başkanı Sayın Aytaç Gezici açılışta yaptığı konuşmada: “Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Kayseri İl Başkanlığı Olarak, şehrimizde faaliyete girecek 16’ıncı ocağımızın açılışını gerçekleştireceğiz. Yarım asırdır süre gelen kutlu davamızın sönmez ocağı, yıllar boyunca Türk Milleti’nin ve Türk Devleti’nin sancaktarlığını yapmıştır. Vatanı için her türlü fedakarlığı gözünü kırpmadan yapan nice bozkurtlar yetiştirmiştir. Ülkü Ocakları’nın kuruluş amacı; topluma yetişmiş bireyler kazandırmak, gençlerimizi milli ve manevi anlamda yetiştirerek, geleceğimizin Lider Ülkesi Türkiye’ye katkı sağlamaktır. Aynı zamanda üstlenmiş olduğu sosyal sorumluluk projeleriyle her kesime hitap etmektedir. Beyazşehir İldem Ülkü Ocakları’nın öncelikli olarak semtimize, şehrimize ve ülkemize hayırlı olmasını temenni ediyorum. Bu ocaklarda nice Aziz Sancar’lar, Ziya Gökalp’ler ve nice Mimar Sinan’lar yetişecektir Allah’ın izniyle. Bu vesileyle Beyazşehir İldem Ülkü Ocakları Başkan’ım Mustafa Paşayiğit Bey ve yönetimine, Mimarsinan Mimsin Ülkü Ocakları Başkanı Akif Gündüz’e şimdiden başarılar diliyorum. Almış oldukları kutlu davanın sancağını layıkıyla taşıyacaklarını temenni ediyorum. Ocağımızın faaliyete geçmesinde maddi ve manevi desteklerini esirgemeyen tüm dava arkadaşlarıma ve gönüldaşlarımıza teşekkür ediyorum. Allah razı olsun. Korkma sönmez bu şafaklarda yüzen al sancak, Sönmeden yurdumun üstünde tüten en son OCAK!” diyerek konuşmasını sonlandırdı.

Add Comment