Kocaeli Ülkü Ocakları ortaöğretim birimleri arası bilgi yarışmasının üçüncüsünü Çayırova’da gerçekleştirdi.

İlki ülkücü şehit “Celil ŞAŞTIM”ın hatırasına binaen Körfez’de ikincisi ülkücü şehit “Mehmet Akif BEKİROĞLU”nun anısına Gölcük’te gerçekleşen yarışmaların bu yıl üçüncüsü ülkücü şehit “Niyazi ŞAHİN”in adına ithaf edildi.

Çayırova Kültür Merkezinde gerçekleşen yarışma ile İlçe Ülkü Ocaklarında gerçekleştirilen eğitim faaliyetlerinin sonuçlarını yakından görmek imkânı bulunur iken farklı beldelerde ülkü ocağı ile tanışmış gençler birbirlerini tanıma imkânı buldular. Bu yıl Niyazi Şahin’i yâd edeceğiz; Yarışma Ülkü Ocakları Kocaeli İl Başkanı İbrahim Özcan’ın konuşması ile başladı. Özcan; “Kocaeli ülkü ocaklarının eğitim faaliyetlerini değerlendirmek ve Ülkücü’nün Fatiha bilmeyen, ilimden, bilimden uzak, kavgacı kişiler olmadığını bir kez daha ispatlamak için bir araya geldik. Bu yılki yarışma için Çayırova ilçemizi belirlemekle birlikte esas dikkat çekmek istediğimiz nokta şehidimiz Niyazi Şahin’i yâd etmektir. Bizler biliyoruz ki ağabeylerimizde bizleri böyle eğitim ve kültür faaliyetlerinde görmek isterdi” Niyazi Şahin’in Kabrini yaptırmak bize nasip oldu; Ne hazin ki 34 yıl boyunca unutulmuş olan şehit ağabeyimiz Niyazi Şahin’in kabrini bulmak için Ahde vefa sahibi kardeşlerimizle çok uğraştık. Ve en nihayetinde şehidimize yakışır bir kabir yaptırmak Allah’a şükürler olsun bize nasip oldu.dedi ve yarışmanın ilk sorusu ile yarışmayı başlattı. Yarışmada bütün ekiplerin baş başa rekabet ederken Gebze Ülkü Ocağı ekibi geçtiğimiz yıl olduğu gibi birinci oldu.

Kazanan ekibe ödül olan tablet bilgisayarları İl Başkanı İbrahim Özcan takdim ederken, yarışmaya katılan bütün ekiplere Oğuzhan Cengiz’in Başbuğumuzu anlatan “Alparslan Türkeş” kitabı hediye edildi.

Add Comment