Ülkü Ocakları Adana İl Başkanlığı,3 Mayıs Milliyetçiler gününde Adanayı kenetleyerek anlamlı bir yürüyüş gerçekleştirdi.

Vatanını milletini seven 3 Mayıs 1944 ruhunu yaşayan binlerce Bozkurt,yürüyüşe katıldı. Adana Ülkü Ocakları İl binası önünde başlayan yürüyüş,İstasyon meydanı ve en son Atatürk Parkı’nda yapılan basın açıklaması ile son buldu. Öğrencisi,İşçisi,Köylüsü,Emeklisi 7’den 70’e herkes Adana Ülkü Ocaklarına ve başkanı Yunus Uzunlular‘a yürüyüşten dolayı teşekkür etti.

Meydanı dolduran kalabalığa hitap eden başkan Yunus Uzunlular şunları söyledi:

”Milliyetçi Fikir Adamlarını minnetle anıyoruz. Türk milliyetçiliğinin bir asrı aşan fikir serüveninde, sahip olduğu anlam ve neden olduğu gelişmeler bakımından hayati bir yeri bulunan 3 Mayıs 1944 ruhunu ve yıl dönümünü iştiyakla hatırlıyoruz. 71 yıl önce Türk milleti ve Milliyetçilik fikri için mücadele eden 165 mümtaz şahsiyeti bir kez daha yad ediyoruz. Bilindiği gibi Türkiye Cumhuriyeti’nin kurulmasından sonra, “Benim hayatta yegâne fahri servetim Türklükten başka bir şey değildir”, “Doğuşumdaki tek fevkaladelik Türk olarak dünyaya gelmemdir”, ” Bir Türk dünyaya bedeldir”, “Ne mutlu Türküm diyenegibi daha nice sözlerin sahibi olan M. Kemal ATATÜRK’ün liderliğinde tarihte GÖK TÜRKLER’den sonra ilk defa “TÜRK” adıyla bir devlet kuruldu. Yeni kurulan bu devletin kuruluş felsefesini ve temelini “Türklük Şuuru,Türk Milliyetçiliği ve Türk Kültürü” oluşturmuştur. Ülkücü Hareket Olduğu Sürece Türk Düşmanları amacına ulaşamayacaktır. Hangi şart ve ortamda olursa olsun,Ülkücü hareket olduğu sürece Türk düşmanları emellerine asla ulaşamayacaktır. Bu duygu ve temennilerle büyük Türk milletinin ‘3 Mayıs Türkçülük Günü’nü kutluyor; milliyetçi kahramanları şükran ve minnetle anıyor; başta merhum Başbuğumuz Alparslan Türkeş Bey olmak üzere, hayatlarını kaybedenlerle birlikte tüm dava şehitlerimize Cenab-ı Allah’tan rahmet diliyorum.”dedi.

Add Comment