3 Mayıs Milliyetçiler günü münasebetiyle Kahramanmaraş Ülkü Ocakları Milliyetçiler günü programı düzenledi

Program 1 Mayıs Günü başlamış olup 3 mayıs günü yumurta,çuval ve halat oyunlarıyla devam edip Ozan Manas ve Ozan ARİF ATILGAN konseri ile son bulmuştur.

3 Mayıs Türk Milliyetçiliği günü hakkında açıklama yapan İl Başkanı Mesut Kaplan şunları söyledi.

3 Mayıs, Türk milliyetçiliği ülküsünü en sert haykıran H.Nihal Atsız’ın önderliğinde başlatılan kutlu savaşın zafer naralarıyla Türk’ün makus talihinin değiştiği gündür. Bu açıdan maziyi hatırlayıp gelecekle ilgili umutlarımızı yeşerteceğiz. Her çile sonrası olgunlaşarak büyüyen Türk milliyetçiliği hareketi 3 Mayıs Milliyetçilik Bayramının anlam ve öneminde yatan tüm gerçekleri yürek ve beyinlerimize kodlayarak sevdalarımızla, ülkülerimizle Türk milleti için var olacağız.

Küreselleşen dünyanın birçok sinsi atmosferinde, milleti millet yapan değerlerin kurban edilmesini tüm güçleri ile savunanlar, Türk milliyetçilerinin iman ve azmi karşısında tutunamayacaklardır. Türk milliyetçileri çıktıkları hiçbir yoldan geri dönmemişlerdir. Ufkun genişliğinde verdikleri mücadelede şartların en ağır yönünü yaşasalar bile, zafer her daim bizlerin olmuştur. Bu duygu ve düşüncelerle, Milliyetçilik bayrağını her türlü fırtınaya karşı dalgalandırmayı kendilerine hayat felsefesi edinmiş ülkü devleri, başta Başbuğumuz Alparslan Türkeş, H.Nihal Atsız, Reha Oğuz Türkkan, Orhan Şaik Gökyay, Necdet Sançar, Fethi Tevetoğlu, Zeki Velidi Togan, Muzaffer Eriş, İsmet Tümtürk ve daha birçok Türk milliyetçisini rahmet ve minnetle anıyoruz.

Kahramanmaraş Ülkü Ocakları İl Başkanlığı olarak; 3 Mayıs Milliyetçilik Bayramını, Türk Milliyetçilerine ve Türk gençliğine, Türk gelenek ve göreneklerini yaşatmak ve sürekli hafızalarda canlılığını korumak için emin adımlarla yolumuza devam etmekte kararlıyız. İnanıyoruz ve BAŞARACAĞIZ.

3 Mayıs 1944 Milliyetçilik Bayramının yıl dönümünde Türk milletinin mutlu ve huzurlu günlerde muhataplık bulması dileklerimizi sunuyoruz.’dedi.

Add Comment