Samsun-Bafra Ülkü Ocakları, 2014-2015 Eğitim-Öğretim yılında yapmayı planladıkları faaliyetler ve kurslar hakkında basın toplantısı gerçekleştirdi.

Gerçekleştirilen toplantıda konuşan Bafra Ülkü Ocakları Başkanı Hakan Eroğlu, “Bu yıl 9 kurs ve etüt programı açıyoruz. Bu 9 kursumuzdan 5’i öğrencilerimizin okul derslerine takviye olması, eksiklerinin giderilmesi amacına yönelik olarak açılacaktır. Bu kurslarımızdan ilki ilkokul 4. Sınıflara yönelik etüt programımız. Özellikle ilkokuldan ortaokula geçiş sürecindeki 4. Sınıfların bu etüt programına ihtiyacı olduğunu düşündük. 4. Sınıf dersleri diğer ilkokul sınıflarına göre takviye gerektiren, öğrencinin velinin yardımına en fazla ihtiyaç duyduğu derslerdir. Bazen velilerimiz de öğrenciye yardımda yetersiz kalıyorlar. Hem öğrenciye yardımcı olmak hem de veliyi rahatlatmak amacıyla bu kursumuzu açmayı planladık. Kursa gelecek öğrencileri durumu ve ihtiyacına göre etüt günlerimiz daha sonra belirlenecek.” dedi.

Devamında konuşan Eroğlu, “Bu yıl ilk kez Kariyer basamaklarında yükselmek isteyenler için de bir kurs açıyoruz. Lisansüstü eğitim düşünen kardeşlerimize yönelik ALES matematik kursu planladık. Bilindiği gibi Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı yani ALES, yılda iki kez Sonbahar ve İlkbahar dönemlerinde yapılmaktadır. Bu sınava hazırlık yapmak isteyen öğrenci ve diğer vatandaşlarımıza yönelik bu kursumuz da ücretsiz olacak. Bu yıl yine yetenek kurslarımıza devam edeceğiz bu manada açtığımız iki kursumuz var. Bunlardan birisi enstrüman kursumuz. Üstat Müzikevi’nin katkılarıyla açacağımız kursta her türlü müzik aletinin eğitimi verilecek. Diğer yetenek kursumuz da resim kursu. Geçen yıl açtığımız resim kursu oldukça başarılıydı ve kurs sonunda 23 Nisan’da açtığımız sergi de büyük beğeni topladı. Bu yıl bu kursumuzun katılımcı yaş sınırını daha yukarılara çektik. Yani isteyen herkes bu kursumuza müracaat edebilir. Resim yeteneğini geliştirmek isteyen gençlerimiz, yetişkinlerimizi bu kursumuza bekliyoruz. Bu yıl açmayı düşündüğümüz bir diğer kursumuz da Kur’an-ı Kerim Kursu. Geçen yıl Mayıs Haziran ayında açtığımız kursumuz bu yıl nasip olursa Kasım ayı itibariyle açılacak. Erkeklere yönelik bu kursumuz talep olması durumunda bayanlara da açılacak. Dinimizin yüce kitabını öğrenmek isteyen herkes bu kursumuza müracaat edebilir.” ifadelerinde bulundu.

Add Comment