30 Ağustos tarihi Türk milleti için son derece anlamlı ve önemli bir gündür. Bundan 93 yıl önce, Türk Ordusu Anadolu’nun bir Türk yurdu olduğunu cihana bir kez daha hatırlatmıştır. 30 Ağustos tarihi, emperyalizmin bu topraklarda asla kök salamayacağının, Türk milletinin boyunduruğu hiçbir surette kabul etmeyeceğinin dosta ve düşmana birinci elden ilan edildiği bir gündür. 30 Ağustos, II. Viyana’dan beri geri çekilen Türklüğün, silkinerek üzerindeki ölü toprağını attığı ve bir bozkurt gibi ileri atıldığı gündür. Bu tarihi övünç, bu milli şeref, dedelerimizden bizlere, bizlerden de torunlarımıza miras olarak kalacaktır. Bu duygu ve düşüncelerle 30 Ağustos 1922’nin muzaffer kumandanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları başta olmak üzere; Anadolu’nun her bir köşesinden vatan savunmasına koşan kahraman mehmetçiklerimizi, gerek cephede gerekse de cephe gerisinde ordumuza yardım eden fedakar analarımızı rahmet, minnet ve şerefle yad ediyoruz. Ruhları şad, mekanları cennet olsun. Ülkücü Türk Gençliği olarak, onların göstermiş oldukları cesaret ve gayretin sayesinde bugünlere geldiğimizi asla unutmayacağımızı beyan ediyoruz.
Ne hazindir ki, dün atalarımızın kanlarını sebil ederek vatan kıldığı mübarek coğrafyamız üzerinde bugün kirli oyunların oynandığı görülmektedir. Bölücü terör örgütü kahpe saldırılarını artırmakta, bazı il ve ilçelerimizde sözde ‘özerklik’ ilan etmektedir. “Analar ağlamayacak” diye yola çıkan siyasi iktidarın verdiği tavizler, bölücüleri daha da cesaretlendirmiş, terörün nüfuz alanını artırmasına neden olmuştur. Ne anaların gözünün yaşı dinmiş, ne de vadedildiği gibi terör sorunu çözülmüştür. Kazanan bölücüler, kaybedense devlet olmuştur.
Çözüm diyenler, açılım diyenler utanmadan, arlanmadan haklı feryadını yükselten şehit ailesine dil uzatmış, görevini kahramanca yerine getiren güvenlik kuvvetlerimize soruşturmalar açmıştır. Ülkemizin üniter yapısı tartışmaya açılmış, milletimizin birlik ve beraberliği tahrip edilmiştir. Devlet otoritesi yerini eşkıyaya terk etmiştir. AKP’nin 13 yılı her açıdan onulmaz yaraların açılmasına neden olmuştur.  Tarih, Türk milliyetçilerini bir kez daha haklı çıkarmış, bölücülerin ve onlarla masaya oturanların gerçek yüzünü bir kez daha ortaya koymuştur. İnanıyoruz ki Türk milleti bu zillete daha fazla katlanmayacaktır. Kendisini her fırsatta kandıran bu kokuşmuş zihniyete hak ettiği cevabı sandıkta verecektir. Milletin iradesini kendi hırs ve egoları için kullanan bu düzenbazlar bir kez daha kaybetmenin acısını tadacaktır.
Kim ne planı yaparsa yapsın, hangi aşağılık emelin peşinde koşarsa koşsun, Türk milliyetçileri aşılmadan Türkiye asla aşılamayacaktır. Ülkücüler olduğu müddetçe, bu topraklar üzerinde hiçbir kirli senaryo uygulanma imkanı bulamayacaktır. Ülkücü hareket tüm gelişmeleri çok yakından ve dikkatli bir şekilde takip etmektedir. Hainlerin ve işbirlikçilerinin yaptığı her şey, günü geldiğinde sorulmak üzere tek tek not edilmektedir. Hiç kimse Türk milletine yeni bir 30 Ağustos meydanı kurdurmasın; zira bu bizler için değil, muhatap olanlar için altından kalkamayacakları bir hezimet olur!
Olcay Kılavuz – Ülkü Ocakları Genel Başkan
30 Ağustos 2015

Add Comment