Milli kimliğimiz ve tarihimiz açısından çok büyük bir önem taşıyan 30 Ağustos zafer bayramını idrak ediyoruz. İkinci viyana savaşından beri geri çekilen Türk milletinin silkinerek üzerinden ölü toprağını attığı ve bir bozkurt gibi ileri atıldığı 30 Ağustos Türk Ordusunun Anadolu’nun bir Türk yurdu olduğunu tüm cihana bir kez daha hatırlattığı gündür. Bu kutlu gün; emperyalizmin topraklarımızda asla kök salamayacağının, Türk Milletinin Boyunduruğu hiçbir şekilde kabul etmeyeceğinin dosta ve düşmana ilanıdır. 30 Ağustos; tüm imkansızlıklara rağmen göğsündeki imanla vatan ve namus savunması yapan büyük milletimizin küllerinden tekrar dirilten ruhtur. Bu ruh, Türkiye Cumhuriyetini inşa eden dinamiklerin en önemli unsurlarındandır. 30 Ağustos demek köleliğe karşı kahramanlıkla mücadele ederek teslimiyetçi anlayışı milliyetçilik duygusuyla bertaraf edip, zilletten kurtularak zafere ulaşmak demektir. Bu tarihi övünç, bu milli şeref dedelerimizden bizlere bizlerden de torunlarımıza miras olarak kalacaktır.
Bizlere böylesine büyük bir emaneti bırakan başta 30 Ağustos 1922’nin muzaffer kumandanı Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK ve silah arkadaşları olmak üzere; Anadolu’nun dört bir yanından vatan savunmasına koşan kahraman Mehmetçiklerimizi yeri geldiğinde cepheye mermi taşıyan yeri geldiğinde erleriyle beraber dövüşen fedakar analarımızı rahmet ve minnet ile yad ediyoruz. Ruhları şad, mekanları cennet olsun. Ülkücü Türk gençliği olarak emanetlerini namusumuz bilerek, canımız pahasına muhafaza edecek ve destansı mücadelelerini asla unutmayacağız.
Ne hazindir ki; atalarımızın canlarını vererek vatanlaştırdığı kutlu coğrafyamız üzerinde kirli oyunlar devam etmektedir. Başta Anadolu Türklüğü olmak üzere kadim coğrafyamızın dört bir yanında kahpe senaryolar uygulanmak istenmektedir. Türk Milleti Bölücü terör örgütlerinin cenderelerinde sıkıştırılıp, milletin silahını yine millete doğrulatacak kadar aşağılık zihniyetlerin kumpaslarına kurban edilmek istenmektedir. Anadoluda şehit selaları verilmekte, mağdur soydaşlarımızın feryatları gök kubbeyi inletmektedir. Özelinde Türkiye Cumhuriyeti Devleti, genel bağlamda ise umudunu ülkemize bağlayan mazlumlar, kahpe saldırılarla yıpratılmaya çalışılmaktadır. Zafer Bayramının 94’üncü yıl dönümünde tekrar haykırıyoruz ki; Türk Milleti tüm tuzakları bozacak, bu karanlık kuşatmayı yaracak ve kendi geleceğini tayin edecek kuvvet ve kudrete sahiptir. İstiklale olan sevdamız ve istikbale olan inancımız tamdır .
Ülkü Ocakları ve Ülkücüler Türkün tekrar ateşle imtihan edildiği bu çağda, sorumluluklarının ve vazifelerinin bilincindedirler. Herkes şundan emin olabilir ki; yalnız Allaha kul olan ve gücünü sadece Türk Milletinden alan Ülkücüler; Bayrak inmesin, Ezan dinmesin, Vatan bölünmesin ve Devletimiz baki kalsın diye gerektiğinde canlarını verecek ferasete sahiptirler. Hamdolsun ki; Türk Milliyetçileri, bölücülere ve sahte gözyaşlarıyla milleti kandırmaya çalışanlara karşı her türlü mücadeleyi ortaya koyabilecek hamiyete haizdir. Türk Milletine mensubiyetin gurur ve şuuruna İslam’ın ahlak ve faziletine sahip olan bu coğrafyanın evlatları; Alpaslan’dan Mustafa Kemal’e , Hasan Tahsin’den Ömer Halis Demir’e , Ruhi Kılıçkıran’ dan Fırat Çakıroğlu’ na uzanan kutlu bir geleneğin takipçileridirler.
Bu duygu ve düşünceler ile; Büyük Türk Milletinin 30 Ağustos Zafer Bayramını en içten dileklerimle kutluyor, başta sınır ötesinde operasyonda olan kahraman Mehmetçiklerimiz olmak üzere Vatan görevindeki tüm güvenlik güçlerimizin muzaffer olmalarını Cenab-ı Allah’tan niyaz ediyorum. Ant olsun ki; şehitlerimizin emanetleri namusumuz, mücadeleleri şerefimizdir.
Olcay Kılavuz – Ülkü Ocakları Genel Başkanı
30 Ağustos 2016

Add Comment