Zonguldak Ülkü Ocakları, Cumhuriyeti Bayramını Kutladı

BOZKURTLAR CUMHURİYET’İ KUTLADI !
Zonguldak Ülkü Ocakları tarafından Cumhuriyetimizin kuruluşunun 93. Yıldönümü nedeniyle düzenlediği etkinlik ile kuruluşunu kutladı.
Genel Maden İşçileri Sendikası Şemsi Denizer salonunda düzenlenen Cumhuriyetin kuruluşunun 93. Yıldönümü etkinliğine, Ülkü Ocakları İl Başkanı Oğuzhan YILDIRIM,MHP İl Başkanı Hamdi Ayan, MHP İl Kadın Kolları Başkanı Mevlüde Yalçıner, MHP Merkez İlçe Başkanı Niyazi Kıransoy, Kamu Sen İl Temsilcisi Kadir Bacıoğlu ve bağlı sendikaların şube başkanları, Türk Ocağı Zonguldak Şube Başkanı Özcan Gedikli, MHP İl Kadın Kolları üyeleri, Ülkü Ocakları ilçe başkanları, Ülkü Ocakları yönetim kurulu ve üyeleri ile partililer ve misafirler katıldı.
Saygı duruşunda bulunulup İstiklal Marşının okunmasının ardından bir konuşma yapan Zonguldak Ülkü Ocakları İl Başkanı Oğuzhan Yıldırım, “Milletimiz tarihi boyunca haysiyetli ve şerefli yaşamayı tercih etmiş ve tam bağımsızlığı sadece kendiyle simgelemiştir. İşte bugün mazimizde yine böyle bir durumun dünyaya ilan edildiği bir günü 29 Ekim 1923′ü yani Cumhuriyetimizi Tüm dünyaya ilan edişimizin 93. Yıldönümünü büyük bir gurur ve onurla anıyoruz” dedi.
Yıldırım konuşmasında, “Cumhuriyet, tarihte eşine az rastlanır bir kahramanlık destanı, bir milletin yekvücut bir şekilde verdiği varlık mücadelesi, bir cesaret ve iman örneği olan Kurtuluş Savaşımızın tarihi neticesidir. Millet tarihinin en acı günlerinde, Gazi Mustafa Kemal Atatürk başkomutanlığında verilen kutlu mücadele, Aziz Milletimizin hür ve bağımsız yaşama iradesinin kurumsallaşmış tezahürü olan Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşu ile devam etmiştir” diyerek şunları söyledi:
“Mazimizde ki bu zaferleri kahramanlıkları ve atalarımızdan miras aldığımız o uslanmaz kanı yaşamayı, yaşatmayı ve yeni nesillere aktarmayı şiar edinmiş olan biz Ülkü Ocaklılar olarak, ülkemizin içinde bulunduğu terör belasının, coğrafyamızdaki savaşların ve karışıklık nedeniyle içinde bulunduğumuz bu karanlık sürecin farkındayız.Türk Gençliği olarak daha çok çalışacağız, daha az zamanda daha çok iş yapacağız. Laubali, gevşek, disiplinsiz, metotsuz bir şekilde Türk Milleti’nin yükselmeyeceğini biliyoruz. Bozgunculuğa, tembelliğe, ahlaksızlığa, cehalete, yalancılığa karşı başlattığımız büyük savaşı her türlü engele, her türlü ihanete rağmen devam ettireceğiz. Türkiye Cumhuriyeti’ni kuran Türk Milliyetçisi iradeye sadık kalarak, vazife şuuru ile Devletimizi yaşatacak, her türlü yıkım projesine karşı var gücümüzle mücadele edeceğiz.Cumhuriyet’in kuruluşuna ve bu günlere uzanan yolun en şerefli sayfası olan Kurtuluş Savaşı ve Kuvay-ı Milliye şehitlerimizi, gazilerimizi, Cumhuriyet’i kuran Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve aziz silah arkadaşlarını rahmet ve minnetle anıyorum; Aziz Türk Milleti’nin Cumhuriyet Bayramı’nı kutluyorum”
MHP İl Başkanı Hamdi Ayan da Zonguldak Ülkü Ocakları’nın düzenlediği gecede yaptığı konuşmada, “1 Kasım genel seçimlerinden sonra genel başkanlık için MHP teşkilatları yoruldu. Genel Başkanımızın vakur duruşuyla kayıtsız şartsız yanındayız. Partimizin toparlanma sürecini gözden geçirmek gerekiyor. Pazartesi gününden itibaren teşkilat ziyaretleri küskün arkadaşları ziyaret edeceğiz. Olası bir erken seçimde Zonguldak’tan en az 1 milletvekili çıkarmak Belediye Başkanlığını kazanmak istiyoruz. Milliyetçi ülkücü hareket Zonguldak’a yön verecektir. Genel Başkanımız ülkeyi yönetecek hale geldi. Teşkilatlar olarak bundan sonra bizde ayaklarımız üzerinde duracağız. Zonguldak’ın bize ihtiyacı var. Bizlerin söyleyeceği sözler artık gündemi belirleyecek” dedi.
Zonguldak Ülkü Ocakları’nın düzenlediği programda Ahmet Üstün sazıyla geceye damgasını vururken, gençler şiir okudu. Son olarak Gençliğe hitabı okundu.

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Kategorisi: Temsilciliklerden Haberler

Sosyal Ağlarda Paylaş:

DeliciousFacebookDiggRSS FeedStumbleUponTwitter