Zonguldak Ülkü Ocakları Başbuğ’u Andı

Ülkü Ocakları Zonguldak İl Başkanlığı tarafından; Merhum Başbuğumuz Alparslan Türkeş’in Hakk’a yürüyüşünün 16. Yıl dönümü nedeniyle Zonguldak genel maden işçileri sendikası konferans salonunda 6 Nisan Cumartesi günü Başbuğumuzu Anma Programı düzenlendi. 

Programına MHP İl Başkanı Hamdi Ayan, Kamu-Sen İl Temsilcisi Kadir Bacıoğlu, MHP Kadın Kolları Başkanı Mevlüde Yalçıner, MHP İlçe ve Belde başkanları, Ülkü Ocakları ilce yöneticileri ile  çok sayıda partilinin katıldığı program da  Saygı duruşunda bulunulup, İstiklal Marşı ve ardından Kuran-ı Kerim okundu.

Ülkü Ocakları İl Başkanı Özgür Kurt, konuşmasında  şunları belirtti;

“Seksen yılık şerefli bir ömürden sonra, 1997 yılında Hakk’a teslim olan Başbuğumuz Alparslan Türkeş’i,  saygı, minnet ve rahmet ile anmak üzere bugün burada toplanmış bulunuyoruz.

Bu ülke için verdiği hizmetlerin Saymakla da yazmakla tükenmeyeceği merhum Başbuğumuz Alparslan Türkeş başlı başına bir liderdir onu ne efsunlu kelimeler ne edebi cümleler anlatabilir. Korkunç imkânsızlıkları yararak dava bilincini oluşturan, işkencelere ve yıldırma politikalarına karşı çelik gibi iradesi ve imanıyla başkaldırabilen, herkesi bir ülkü ve dava altında birleştiren, her yaştan insanı vatan aşkı ve ülkü birliği noktasında kenetleyen ve davasını Allah Davası olarak sistemleştiren kişi de ancak Başbuğ Alparslan Türkeş olabilirdi. O kulaktan dolma kahramanlık efsaneleriyle, emperyalist ülke taşeronluğunu yapıp gazete köşelerinde boy gösterenlere inat Türk’ün lider çıkarma özelliğinin son ürünü olan gönülleri bir ekmekte ve bayrakta birleşen insanların Başbuğ’u idi.

Bilinen tarihlerden günümüze değin zorluklarla seyre çıkmış, hiç bir zorluğa boyun eğmemiş büyük Türk milletinin teminatı olan ülkücü gençlik, dün olduğu gibi bugünde aynı özlem aynı inanç aynı hedef ve kararlılıkla Türk milletine olan hizmetine devam edecektir.

şu an yaşadığımız mevcut durumun fotoğrafını yıllar öncesinden çeken Başbuğumuz,. Bu doğrultuda yapmış olduğu açıklamalarda hainlere ders verir nitelikte olup milli birliğimize resmi dilimize kastedenlere, yabancı ülkelerin taşeronluğuna soyunup onların hizmetinde çalışanlara karşı “Kan dökmek gerekirse vatanımızın bütünlüğü için kan da dökeriz. Devletimizi ayakta tutmak için canımızı da feda ederiz.”demiştir. Onun yetiştirdiği nesil olan Ülkücü Gençlik de Başbuğ’un izindedir ve bu emelleri gerçekleştirmeye çalışanlara karşı gerekirse Başbuğ’un sözlerini kendine rehber edinerek gereğini yapacaktır.

Başbuğum İdeallerin ilelebet yaşatılacak, mücadelesi sürdürülecektir!

Ruhun şad mekanın cennet olsun “

 

Program Başbuğumuzun hayatından video sunusu şiirlerle devam etmiştir, Ülkücü Yemini ile inanç tazelenmiş büyük bir heyecanla program tamamlanmıştır.


Kategorisi: Temsilciliklerden Haberler

Sosyal Ağlarda Paylaş:

DeliciousFacebookDiggRSS FeedStumbleUponTwitter