Zonguldak-Kozlu Ülkü Ocakları Açıldı

Zonguldak Ülkü Ocakları tarafından Kozlu Ülkü Ocakları’nın  açılışı sebebiyle Kozlu İlçesinde Ali Kınık konseri düzenlendi.

Konsere Zonguldak Ülkü Ocakları İl Başkanı Özgür Kurt, İlçe Ocak Yöneticileri, MHP İl Başkanı Hamdi Ayan ve çok sayıda üniversiteli genç katılım sağladı. Konser gecesi Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayıp Kur’an Tilaveti ile devam etti. Daha sonra açılış konuşmasını yapan Kozlu Ülkü Ocakları Başkanı Recep Yavuz; Kozlu’da Ülkü Ocakları’nın açılmasında başta Ülkü Ocakları Genel Merkez’i olmak üzere Zonguldak Ülkü Ocakları İl Başkanı Özgür Kurt ve desteği geçen herkese teşekkür etti.

Konuşmalarına Kozlu Ülkü Ocakları olarak gençlerimizi ”İslam Ahlak ve Fazileti Türklük Gurur ve Şuuru” ile yetişmelerini amaçladıklarını ve yapacakları çalışmaların bu doğrultuda olacağına dair bir konuşma yaptı. Konserde Zonguldak Ülkü Ocakları il Başkanı Özgür Kurt; Ülkü Ocaklarının bugün Ahmet Yesevi dergahının devamı olduğunun ve gençlerimizin Ülkü Ocaklarında almış oldukları akademik eğitimler sonucunda toplumumuza yön veren önemli kademelerde bulunarak ülkemize hizmet etmelerine dair bir konuşma yaptı. Milliyetçi Hareket Partisi İl Başkanı Hamdi Ayan’ın ve Milliyetçi Hareket Partisi Kozlu Belediye Başkan Adayı Sonat Harbutoğlu’nun konuşmalarının ardından şiir dinletisine geçildi. Zonguldak Ülkü Ocakları Asena ve Orta Öğretim Birimlerinden Ülküdaşlarımızın okudukları şiirler büyük beğeni topladı.

Şiir dinletisinin ardından orotoryo gösterine geçildi. Ülkü Ocaklarımızın geçmişten günümüze olan serüvenini anlatan bir sunum yaptı. Yapılan orotoryo gösterisi büyük ilgi topladı. Orotoryo gösterisinin ardından Ülkücü Şehitleri anlatan video gösterimine geçildi. İzleti gösterimi bittikten sonra ise Ali Kınık sahne aldı. Ali Kınık’ın şarkıları esnasında yoğun bir coşku yaşandı. Katılımın yüksek olduğu konser programı büyük ilgi topladı. Konser bitiminden sonra çok fazla sayıda Ülkücü genç Kozlu meydanında Ülkücü Yemini etti. Program sona erdi.


Kategorisi: Temsilciliklerden Haberler

Sosyal Ağlarda Paylaş:

DeliciousFacebookDiggRSS FeedStumbleUponTwitter