Yozgat Ülkü Ocaklarından Mevlid Kandili ve Sarıkamış Şehitleri Programı

Yozgat Ülkü Ocakları Mevlid Kandili ve Sarıkamış Şehitlerini Anma dolayısıyla  program düzenledi. Programda Kuran’ı Kerim okunarak dua edildi.

Yozgat Ülkü Ocakları Başkanı Duran Küçükduman tüm Türk İslam Âleminin Mübarek Mevlid Kandilini Kutlayarak tüm ülkücüler ile birlikte ” Allah’ım bizi dünya nimetlerinin hepsinden mahrum bırak ama bizi Vatansız, milletsiz, bayraksız, ezansız bırakma. Burada âmin diyen gençlerimizin geleceğin büyük Türkiye’sini kurmasına yardımcı ol. Allah’ım bu çatı altında senden başka hiç bir beşeri güç önünde eğilmeyen sadece sana secde eden Ülkücülere Türk tarihine mühür vurmayı nasip eyle. İki cihan selveri Hazreti Peygamberimize layık olmayı nasip eyle . Ülkücü şehitlerimiz ile diz dize oturarak yapmış olduğumuz bu destansı mücadeleyi Hazreti Peygamberimize anlatmayı kısmet eyle.” şeklinde dua etti.

Sarıkamış, Türk milletinin sarsılmaz imanının göstergesidir. Sahipsiz kalan vatanın batması haktır, sen sahip çıkarsan bu vatan batmayacaktır, duygusunun yaşanmasıdır Sarıkamış. Olumsuz hava şartları ve imkânsızlıklara rağmen binlerce vatan evladının ‘ Biz Bu Ülkeyi Karşılıksız Sevdik’ demesinin adıdır Sarıkamış. Sarıkamış’ı anlamak için sevdanın adının ne olduğunu bilmek gerekir. Bu sevginin adı sadece ana, baba, yar demek değildir. Bu sevginin adı vatan, bu sevginin adı bayrak, bu sevginin adı millet bekasıdır. Allah-u Ekber dağlarında dondurucu soğuğa rağmen verdikleri mücadele, Türk milletinin birlik ve bütünlüğünün öneminin tüm dünyaya gösteren bir harekettir. İşte biz böyle bir ecdadın torunlarıyız, böyle bir ecdadın yarınlarıyız. Aziz atalarımız ruhlarınız şad mekânınız cennet olsun.” ifadelerini kullandı.

 

 

 

 

 


Kategorisi: Temsilciliklerden Haberler

Sosyal Ağlarda Paylaş:

DeliciousFacebookDiggRSS FeedStumbleUponTwitter