Yozgat Ülkü Ocakları’ndan 3 Mayıs Türkçülük Günü Etkinlikleri

Ülkü Ocakları  Yozgat İl Teşkilatı 3 Mayıs Türkçülük Bayramı münasebetiyle yürüyüş düzenleyip, vatandaşlara etli pilav ikram etti.

Ülkü Ocakları Yozgat İl Başkanlığı tarafından 3 Mayıs Türkçülük Bayramı münasebetiyle Yimpaş AVM önünden Cumhuriyet Meydanına kadar yürüyüş düzenlendi. Cumhuriyet Meydanında bir konuşma yapan MHP Yozgat İl Başkanı Cevdet Kaya, Milliyetçiliğin tüm dünya milletleri arasında geçen mücadelede, sosyal yapıdaki en büyük silah ve güç olma özelliğini korurken Türk milliyetçileri bu duşu ile 3 Mayıs 1944 günü resmi devlet yetkilileri tarafından her türlü işkence ve zulümle yargılandıklarını belirterek, “Kendi vatanında, milletine olan bağlılığı en açık ve berrak şekilde ifade eden insanlar maalesef bu sevisinin bedelini en ağın şekilde ödemişlerdir. Bugün de benzer şeyler yaşanmakta maalesef birileri milletimize Türk demekten bayrağımıza Türk bayrağı demekte korkmakta, güzel dilimiz Türkçe’ye karşı mesafeli durmaktadırlar” dedi.

3 Mayıs, Türk’ün değer yargılarını, bizi biz yapan değerleri savunanları hapislere, tabutluklara hapsederek, beyinlerinin körleştiğini ispat edenlerin Türk milliyetçileri tarafından tescillendiği gün olduğunu belirten Kaya, “Küreselleşen dünyanın birçok sinsi atmosferinde milleti millet yapan değerlerin kurban edilmesini tüm güçleri ile savunanlar, her türlü milliyetçiliği ayaklar alına alanlar, Türk milliyetçilerinin iman ve azmi karşısında tutunamayacaklardır. Türk milliyetçileri çıktıkları hiçbir yoldan geri dönmemişlerdir. Türklük bayrağını her türlü fırtınaya karşı dalgalandırmayı kendilerine hayat felsefesi edinmiş ülkü devleri, başta Başbuğumuz Merhum Alparslan Türkeş, Nihal Atsız, arkadaşları ve birçok Türk Milliyetçisini rahmet ve minnetle anıyoruz. 69. Yıl dönümünde Türk milletinin 3 mayıs Türkçülük Bayramını kutluyorum” diye konuşt
Basın temsilcileriyle röportaj yapan İl Ocak Başkanımız Adnan Menderes Gülbaş ise kutlu davanın neferleri  Başbuğumuzun emanetçileri olarak  Milliyetçi ve Ülkücü Hareketin kalesi Yozgat semasına tekrar 3 Hilalli sancağı dikeceklerini söyledi .

Konuşmaların ardından vatandaşlara etli pilav ve ayran ikram edildi.

 


Kategorisi: Kültür-Sanat / Temsilciliklerden Haberler

Sosyal Ağlarda Paylaş:

DeliciousFacebookDiggRSS FeedStumbleUponTwitter