Yozgat Ülkü Ocaklarından 14-20 Nisan Kutlu Doğum Haftası

​Ülkü Ocakları Yozgat İl Başkanlığı olarak 14-20 Nisan Kutlu Doğum Haftası sebebiyle Cumhuriyet Meydanında vatandaşlarımıza gül suyu ve lokum ikramı yapıldı.Aynı zamanda tespih ve buzdolabı süsü dağıtıldı.İl Ocak Başkanımız Duran Küçükduman ise şu sözlere değindi , “Peygamberimizin dünyayı teşrifleri olan Mevlidi-i Nebevi (hicri Rebi’ül evvel ayının 12.gecesi),asırlardır milletimiz tarafından “Mevlid Kandili” olarak kutlanmaktadır.
İnsanlık için en güzel rehber;bütün güzellikleri bünyesinde toplayan ve güzel ahlakı tamamlamak için gönderilen Hz. Peygamberdir
İnsanlık O’nun getirdiği yüce değerler ve prensipler doğrultusunda büyük medeniyetler kurmuş,kaybedilen haklarına kavuşmuş,fıtratında var olan yüce değerlerin farkına varmış,kadın erkek Allah’ın ve toplumun huzurunda eşit olmanın hazzını tatmıştır.

İslam medeniyeti Kur’an ve Hz. Peygamberin Sünnetinden kaynaklanan,evrensel ahlak ilkeleri ve insan hakları ile ilmi anlayış üzerine bina edilmiştir.Zira İslam Medeniyetinin esası,İslam dininin hikmet ve adaleti üzerine kurulmuş olduğundan,ilmi ve rfanı öğretmiş,zulmü ve zoru yasaklayarak,haksızlıklara karşı koymayı hedef almıştır.

Şurası bir gerçektir. Ki Cenab-ı Hak,insanın kendisi ile olan ilişkisini iman ve ibadete bağladığı halde,insanın diğer insanlar ve eşya ile ilişkilerini ahlak ve hukuk kurallarına bağlamıştır.

Yüce dinimiz.huzurlu ve mutlu dünyanın en büyük hayat kaynağıdır.Ülkü Ocakları Yozgat İl Başkanlığı olarak böyle güzel günlerin milletimizin birlik ve beraberliğinin sımsıkı kenetlendiği zamanlar olmasını temenni ediyor kutlu doğum haftasının hayırlı olmasını diliyorum.”


Kategorisi: Temsilciliklerden Haberler

Sosyal Ağlarda Paylaş:

DeliciousFacebookDiggRSS FeedStumbleUponTwitter