Yalova’da Ali Metin Tokdemir’i Anma Programı Düzenlendi

Ülkü Ocakları eski Genel Başkanımız, Ülkücü Hareketin yiğit dava adamı, bir ülkü devi olan, Ali Metin Tokdemir’in şehadetinin 18. Yıldönümü münasebetiyle Yalova Ülkü Ocakları tarafından bir anma programı düzenlendi. Programa Ülkü Ocakları Yalova il başkanı Celil Coşkun, MHP Yalova İl Başkanı Hasan Topçular, civar ilçelerdeki parti ve ocak başkanları ve çok sayıda ülküdaşımız katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasından sonra Yalova Ülkü Ocakları İl Başkanı Celil Coşkun konuşmasında;

“Ülkü Ocakları eski Genel Başkanı, MHP milletvekili adayı iken şüpheli bir trafik kazasında Hakk’ın rahmetine kavuşan Ülkücü Hareketin Alperen’i kıymetli ağabeyimiz, reisimiz, başkanımız Ali Metin Tokdemir i rahmet ve minnet ile anıyoruz. Yüce Yaradan onu kutlu peygamberine komşu eyler inşallah.

İnandığınız şey uğruna sonuna kadar savaşın, yılmayın, küçük hesaplar peşinde koşmayın, davanıza sadık olun, fitne odaklarının renkli hülyalarına aldanmayın, kısaca; Arvasi Hoca’nın dediği gibi; şu suyun üzerinde yürüyeceğine gerçekten inanıyorsan, korkma bas ve yürü, o zaman batmazsın. İşte Tokdemir demek suyun üzerinde batmadan yürümenin adı demektir.

Kimse gücenmesin, alınıp incinmesin Türklük ve Türk töresi böyle gerektirir diye diyorum, yüreğinde şüphe olan, inanmayan, küçük hesaplar peşinde koşan, ideallerimiz ütopyadan ibarettir diyen, içine korku düşen, kısa vadeli iktidar hedefinden ziyade bir gün şu yeryüzünün Türk’ün Turan hakimiyetine gireceğine inanmayan kim varsa bizimle ülküdaşlık hukukunu sonlandırsın. Eğer Ali Metin Tokdemir’i gerçekten idrak edip anlayabilirsek o zaman bunların ütopyadan ibaret olmadığını pekala anlayabiliriz.

Ne kötü şey ülküsüz yaşamak, ne acı menfaatin esiri olmak. İşte bize Tokdemir’den kalan en önemli mirastır, ülkücü davaya sadakat, inanmışlık ve azim.

Tıpkı Kürşat’tan kalan bağımsızlık ve özgürlük aşkı gibi,

Tıpkı Fatih’ten kalan fetih aşkı gibi,

Tıpkı Mustafa Kemal’den kalan Kuvayi Milliye ruhu gibi,

Tıpkı Taşer’den kalan teşkilatçılık gibi,

Tıpkı Atsız’dan kalan Türkçülük gibi,

Tıpkı Serdengeçti’den kalan hiciv anlayışı gibi,

Tıpkı Zeki Velidi’den kalan tarih anlayışı gibi,

Ve tabiki Alparslan Türkeş’den kalan Başbuğluk gibi.

Türklüğün tartışılıp, aşağılanmaya çalışıldığı, soysuzluk ve bölücülüğün tavan yaptığı bugünlerde  Tokdemir’in dediği gibi ahde vefasızlık göstermeyip davamızın ve hareketimizin arkasında dimdik, sımsıkı durmalıyız. Son olarak konuşmamı Ali Metin Tokdemir’in bir sözüyle bitirmek istiyorum;

‘Biz ümit varız. İnşallah milletimizle birlikte, Cenabı Allah’ın yardımıyla da Türk milletini aydınlık yarınlara taşıyacağız’ dedi.”

Akabinde Ali Metin Tokdemir ve tüm Ülkücü Şehitlerimiz için Yasin-i Şerif okundu.Sonrasında Ali Metin Tokdemir’ in hayatını anlatan görsel bir sunumu seyredildi. Son olarak Ali Metin Tokdemir’in bizzat en yakınlarından olan, davaya beraber emek verdiği Ülküdaşı Gazi Karabulut Hocamızın konferansı başladı. Gazi Hoca konuşmasında daha çok hayatından değil de Ali Metin Tokdemir’le beraber yaşadığı anıları ve ne zorluklar ile Ülkü Ocakları’nın şanlı bayrağını zirveye çıkarmaya çalıştıklarını anlattı. O esnada salonda duygu dolu anlar yaşandı. Ali Metin Tokdemir rahmet, minnet ve şükranla, ona  yakışır bir şekilde anıldı.


Kategorisi: Temsilciliklerden Haberler

Sosyal Ağlarda Paylaş:

DeliciousFacebookDiggRSS FeedStumbleUponTwitter