Yalova-Armutlu Ülkü Ocakları Açıldı

Açılışa Yalova Ülkü Ocakları İl Başkanı Av. Bolkan Cem Ertekin, MHP Yalova 2. Sıra Milletvekili Adayı Ahmet Gençtürk, MHP Armutlu İlçe Başkanı  Osman Ertuğrul ve Yalova İl Genel Meclisi MHP Üyesi Hasan Çetinkaya katıldı.

Açılış öncesi yeni Ülkü Ocakları binası önünde Kur’an-ı Kerim ve dualar okundu. Açılış şehitler için saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunması ile başladı. Açılış, Ülkü Ocakları Yalova İl Başkanı Av.Bolkan Cem Ertekin konuşması ile devam etti.

Konuşmasında hedeflerine ve açılan Ülkü Ocaklarının işlevine kısaca değinen Ülkü Ocakları Yalova İl Başkanı Av.Bolkan Cem Ertekin konuşmasına şöyle başladı. “İstiklal Marşında da dediği gibi ‘ Korkma Sönmez bu Şafaklar da Yüzen Al Sancak Sönmeden Yurdumun Üstünde Tüten En Son Ocak’.  Ey Türk milleti korkma! En son ocağımız sönmediği müddetçe bu dava var olacak bu şanlı bayrak düşmeyecektir. Armutlu’da bir ocağımızın açılmasına vesile olmanın ve zaferi muhakkak olan bir davanın bir mensubu olmanın haklı gururunu yaşıyorum. Bu günü bizlere gösteren Yüce Allah’a Hamd olsun. Ne Mutlu Ocaklıyım diyene Ne mutlu Türk’üm diyene” ifadelerini kullandı.

Daha sonra Ülkücü yemini edildi daha sonra Armutlu Ülkü Ocakları açılış kurdelesi kesilerek hizmete açıldı.Ardından Ülkü Ocakları Yalova İl Başkanı Av.Bolkan Cem Ertekin, Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Genel Başkanı Sayın Olcay Kılavuz Beyefendi tarafından verilen yetki ile Ülkü Ocakları Armutlu İlçe Başkanı Gürsel Özkol’ a Bayrak teslimi gerçekleştirdi.

 


Kategorisi: Temsilciliklerden Haberler

Sosyal Ağlarda Paylaş:

DeliciousFacebookDiggRSS FeedStumbleUponTwitter