Yakın Dönemde Genel Merkez Yöneticiliği Yapmış Ülküdaşlarımız ile İftar Yemeği

Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı, mübarek Ramazan ayında Ülkücü Harekete hizmet etmiş Ülküdaşlarımızı ağırlamaya devam ediyor. Bu kapsamda gerçekleştirilen iftar programlarının dünkü misafirleri Genel Merkezimizin eski yöneticileriydi. Ramazan ayının manevi atmosferinde geçen iftarın ardından, Ülkü Ocakları Genel Başkanımız Sayın Olcay Kılavuz’un konuşması şu şekilde oldu :

Öncelikle bizi burada buluşturan Cenab-ı Allah’a sonsuz hamd-ü senalar olsun. İçinde bulunduğumuz mübarek Ramazan ayı milletimize hayırlar getirsin. Davetimizi kırmayıp, bizi onurlandıran, Genel Merkezimizin çok kıymetli eski yöneticileri hepiniz hoş geldiniz.

Ülkü Ocakları, şehit kanlarıyla sulanmış kutlu bir kervanın adıdır. Göreve geldiğimiz günden bu yana bu bilinçle hareket etmeye çalışıyoruz. Ülkeyi yönetecek kadrolar Cenab-ı Allah’ın izniyle Ülkü Ocakları çatısı altından çıkacaktır. Biz bunun için çalışıyoruz. Cennet mekan Başbuğumuz Alparslan Türkeş’in ifade ettiği, Bizans’tan geçme dedikodu, fitne ve fesat hastalığına tutulmuş zihinler bizimle beraber yürüyemezler. Ülkenin içine düştüğü durum hepimizin malumudur, bizim gayemiz milletimizi bu durumdan kurtarıp, geleceğe umutla bakacak nesiller yetiştirmek olmalıdır. Bu noktada da siz eski yöneticilerimizin tavsiyelerini ve eleştirilerini sonuna kadar ciddiye alıyor ve önemsiyoruz. Sizlerden gelecek en önemli destek bizimle olan bağınızı koparmadan yeni yönetici arkadaşlarımıza ve genç ülküdaşlarımıza yardım etmeniz, birbirimizin hatalarını kapatmamız ve aramızdaki samimiyeti sürdürmemiz olacaktır. Tekrardan hepiniz hoş geldiniz, sizlerle bir arada bulunmak bizleri ziyadesiyle mutlu etti.

İftar yemeğinden sonra eski yöneticilerimiz, Genel Başkanımız Olcay Kılavuz ve yönetimiyle teşkilatlarımız hakkında ve teşkilatlarımızın faydasına yapılabilecek faaliyetler hakkında istişarelerde bulundular. Eskisiyle yenisiyle samimi bir ortamda geçen iftar yemeği sona erdikten sonra Genel Merkezimiz önünde hatıra fotoğrafı çekildi.


Kategorisi: Genel Merkezden Haberler

Sosyal Ağlarda Paylaş:

DeliciousFacebookDiggRSS FeedStumbleUponTwitter