Yakın Dönemde Genel Merkez Yöneticiliği Yapmış Ülküdaşlarımız ile İftar Yemeği

Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı olarak mübarek Ramazan ayında Ülkücü Harekete hizmet etmiş Ülküdaşlarımızı ağırlamaya devam ediyoruz. Bu kapsamda gerçekleştirilen iftar programlarının bu günki misafirleri Genel Merkezimizin eski yöneticileriydi. Ramazan ayının manevi atmosferinde geçen iftarın ardından, Ülkü Ocakları Genel Başkanımız Sayın Olcay Kılavuz’un konuşması şu şekilde oldu :

” Yine bir mübarek Ramazan ayında, geçmişte görev yaptığınız yer olan Ülkü Ocakları’nda sizlerle birlikte iftar sofrasında buluştuk. Ramazan buluşmalarımız artık geleneksel bir hale dönüşmüştür.

Ramazan-ı Şerif sadece oruç ibadetinin yerine getirildiği bir ay değildir; mü’minler için birlik ve beraberliğin yoğunlaştığı, paylaşma ve dayanışmanın arttığı, küslük ve dargınlıkların son bulduğu kutsal bir aydır. Bu iftar sofrası da bu mübarek ayın feyzinden istifade etmek için bir vesiledir.

Ülkü Ocakları fikir ve düşüncelerimizin olgunlaştığı, bilgi ve görgümüzün arttığı, iman ve ahlakımızın perçinlendiği mukaddes bir dergâhtır. Türk milletini karşılıksız seven, Turan ülküsünü gönlünde muhafaza eden, inandığı değerler uğruna hiçbir fedakârlıktan kaçınmayan genç yürekler bu ocakta filizlenmiştir.

Ülkü Ocakları’nın rahle-i tedrisatından geçen binlerce ülkücü bürokrasiden diplomasiye, siyasetten sanayiye, eğitimden hizmet sektörüne dek birçok alanda farklarını ortaya koymuştur. Sizlerde bulunduğunuz alanlarda Ülkü Ocak’lı kimliğinizle davamıza hizmet etmeye devam ediyorsunuz.

Ülkücü kimliği üzerinde taşımak her faniye nasip olacak bir paye değildir. Bu kimlik çok şerefli ve itibarlıdır ancak onu temsil etmek ve taşımak da bir o kadar zordur.

Bu zorluklara katlanabilenler, zamanın ve mekânın şa’şasına aldırış etmez, yorgunluk ve yılgınlığa kapılmaz, çileden ve külfetten kaçmazlar. Ve ancak bu duruşu koruyabilenler ülkücü kimliğin hakkını vermiş olarak izzet ve itibar görürler.

Ülkücülüğü bir menfaat aracı, teşkilatı bir çıkar merkezi, davayı dünyalık bir kaygı olarak görenler ise o köşeden bu köşeye savrulup giderler. Böylelerinin ne adlarını anımsayan olur ne de bu kutlu yolda bir izleri kalır. Cenab-ı Allah hepimizi ülkücülük kimliğini mezara dek hakkıyla taşıyabilenlerden eylesin.

Geçmişte Ülkü Ocakları’nda görev yapan her kardeşimize ocağımızın kapıları ardına kadar açıktır. Her türlü sıkıntınızı dinlemeye, sevinçlerinizi paylaşmaya, eleştiri ve çözüm önerilerinizi dinlemeye hazırız.

Bu konuda gayet açık ve samimi olduğumuzu hassasiyetle belirtmek istiyorum. Ülkü Ocakları bizlerin mahremidir. Sorunlarımızı da çözümlerimizi de bu kutsal çatının altında konuşmalıyız. Başka yerlerde, başka mecralarda çözüm arayışına girmek hiçbir kimseye fayda getirmez.

Bu duygu ve düşüncelerle hepinizin Ramazan-ı Şerif’inizi kutluyorum. Birlik ve beraberliğimizin daim olmasını, sohbet ve istişarelerimizin artmasını temenni ediyorum. Daha sık görüşmek ve daha çok bir araya gelmek dileğiyle hepinize sevgi ve saygılarımı sunuyorum. ” dedi

İftar yemeğinden sonra eski yöneticilerimiz, Genel Başkanımız Olcay Kılavuz ve yönetimiyle teşkilatlarımız hakkında ve teşkilatlarımızın faydasına yapılabilecek faaliyetler hakkında istişarelerde bulundular. Eskisiyle yenisiyle samimi bir ortamda geçen iftar yemeği sona erdikten sonra Genel Merkezimiz önünde hatıra fotoğrafı çekildi.


Kategorisi: Genel Merkezden Haberler

Sosyal Ağlarda Paylaş:

DeliciousFacebookDiggRSS FeedStumbleUponTwitter