Yakın Dönemde Genel Merkez Yöneticiliği ve Ankara İl Başkanlığı Yapmış Ülküdaşlarımızla İftar Yemeği

Yakın Dönemde Genel Merkez Yöneticiliği Yapmış Ülküdaşlarımız ve Dünden Bugüne Ankara Ülkü Ocakları Başkanlarını Genel Merkezimizde İftar Soframızda Ağırladık
Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı, mübarek Ramazan ayında Ülkücü Harekete hizmet etmiş Ülküdaşlarımızı ağırlamaya devam ediyor. Bu kapsamda gerçekleştirilen iftar programları kapsamında Genel Merkezimizin yakın dönemde görev yapmış yöneticileri ile dünden bugüne Ankara Ülkü Ocakları Başkanlarımızı iftar soframızda ağırladık. Ramazan ayının manevi atmosferinde geçen iftarın ardından, Genel Başkanımız Olcay Kılavuz’un konuşması şu şekilde oldu:
“Öncelikle bizi burada buluşturan Cenab-ı Allah’a sonsuz hamd-ü senalar olsun. Davetimizi kırmayıp, bizi onurlandıran, Genel Merkezimizin çok kıymetli yakın dönemde görev yapmış yöneticileri hepiniz hoş geldiniz. Ülkü Ocakları, bugünlere kolay gelmemiştir. Sizler de çok iyi biliyorsunuz ki Ülkü Ocakları, şehit kanlarıyla sulanmış kutlu bir kervanın adıdır. Çetin mücadeleler verilmiş, büyük acıların ve sıkıntıların içinden geçilmiştir. Milliyetçi- ülkücü hareketin ebed müddet var olabilmesi için emekler verilmiş, bedeller ödenmiştir. Bizler de göreve geldiğimiz günden bu güne Ülküdaşlarımızdan almış olduğumuz bu kutlu mirasa sahip çıkmaya çalışıyoruz. Dün sizleri hakkıyla yaptığınız görevleri bugün aynı sorumluluk duygusuyla gücümüz yettiğince yerine getirmeye çalışıyoruz. Bu bir bayrak yarışıdır. Bugün Genel Başkan olarak benden başlamak üzere beldesinde onuruyla ve şerefiyle görevini yerine getirmeye çalışan, Ülkü Ocakları Sancağını dalgalandıran Ülküdaşıma kadar herkes emanetçidir. Az önce de belirtmiş olduğum üzere şehitlerimizin kanlarıyla sulanan bir hareketin bugünkü temsilcileri olmamız sebebiyle vebal altındayız. O sebepten ötürü görevimizi layıkıyla yerine getirmeli; günü kurtarmak, bir şeyler yapıyormuş gibi görünmek için değil gençliğimizi yani geleceğimizi kurtarmak için kalıcı eserler bırakmalıyız.” dedi.
Görevde olsun olmasın her Ülküdaşımıza büyük görevler düştüğüne dikkat çeken Kılavuz ” Ülkemiz için dünün en büyük tehdit ve tehlikesi olan komünizm; bugün yerini kültür emperyalizmine, etnik temelli bölücülüğe bırakmıştır. Dolayısıyla Ülkücülerin mücadele algısı da bu temelde belirginlik kazanmalıdır. Bizim gayemiz milletimizi bu durumdan kurtarıp, geleceğe umutla bakacak nesiller yetiştirmek olmalıdır. Bu noktada da siz değerli Ülküdaşlarımızın tavsiyelerini ve eleştirilerini sonuna kadar ciddiye alıyor ve önemsiyoruz. Sizlerden gelecek en önemli destek bizimle olan bağınızı koparmadan yeni yönetici arkadaşlarımıza ve genç ülküdaşlarımıza yardım etmeniz, birbirimizin hatalarını kapatmamız ve aramızdaki samimiyeti sürdürmemiz olacaktır. Nerede olursanız olun Ocaklarımızı ziyaret etmenizi istiyorum. Bizler de insanız. Şu 2 yıllık süreçte baktığımız zaman hatalarımız ve eksiklerimiz olabilir. Eğer hatalı gördüğünüz bir şeyler varsa düzeltilmesi için önerilerde bulunmanızı rica ediyorum. Çünkü Ülkücülük hayat boyu sorumluluk gerektirir. Ülkücünün sorumluluğu aldığı görevden ötürü adının önündeki sıfattan ibaret değil ebed müddettir. Ülkü Ocakları Genel Başkanı Olcay Kılavuz olarak ben ve görev yapan diğer arkadaşlarım da günü ve saati gelince bayrağı başkalarına devredeceğiz. Ama bu Ülkücülükten de ayrılacağımız anlamına gelmez. Çünkü bu dava kutsal bir davadır, Allah davasıdır. Yani ancak ölümle sona erer. Bu hislerden hareketle Ülküdaşlarımız bizleri yalnız bırakmamalı kendilerinin yanında akrabası, eşi, dostu kim varsa çevresindeki insanları Ocaklarımıza göndermelidir. Eskilerin tecrübesi ve öngörüsü ile genç arkadaşlarımızın heyecanı ve dinamizmi birleşerek kutlu hedefe ulaşma anlamında daha kolay sonuç alınacaktır. Bizler inanıyoruz ki oluşturacağımız bu birlik ve beraberlik tablosu neticesinde ülkeyi yönetecek, vatanımızı ve milletimizi felaha erdirecek kadrolar Cenab-ı Allah’ın izniyle Ülkü Ocakları çatısı altından çıkacaktır. Sizler de önümüzdeki bu çetin ve uzun yolda gücümüze güç katmaya, yükümüze omuz vermeye çağırıyoruz. “dedi.
Türk-İslam Dünyası’nın yaşanan sorunlara da değinen Genel Başkanımız ” Bugün Ramazan ayının manevi iklimini gerektiği gibi idrak edemeyen kardeşlerimiz vardır. Doğu Türkistan, Kerkük, Musul, Gazze ateş altındadır. Bu kapsamda vicdan seferberliği başlatılmalı, soydaşlarımızın ve din kardeşlerimizin yardımlarına koşulmalıdır. Bu vesileyle yaşamını kaybeden tüm soydaşlarımıza ve dindaşlarımıza Allah’tan rahmet, yaralılara da acil şifalar diliyorum. Ailelerine ve Türk-İslam alemine başsağlığı diliyorum. Bu mübarek aylarda dualarınızda mazlum milletleri de unutmayınız.” ifadelerini kullandı.
Son olarak ” 23 Temmuz Çarşamba günü dualarla karşılayacağımız Kadir Gecesi’nin aziz milletimize ve siz değerli dava arkadaşlarıma güzellikler ve hayırlar getirmesini diliyorum. Ramazan Bayramınızı da şimdiden kutluyorum.” diyen Genel Başkanımız Ülküdaşlarımızla bir süre sohbet edip hatıra fotoğrafı çektirdikten sonra program sona erdi.


Kategorisi: Genel Merkezden Haberler

Sosyal Ağlarda Paylaş:

DeliciousFacebookDiggRSS FeedStumbleUponTwitter