Vazir Alp’ten Genel Başkanımıza Ziyaret

Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi 4. Sınıf Öğrencisi olan Tanzanya Ülkü Ocakları Başkanı Vazir Alp Ülkü Ocakları Genel Merkezimizi ziyaret ederek Genel Başkanımız Olcay Kılavuz ile görüştü.Son derece sıcak bir atmosferde geçen görüşmede Genel Başkanımız ile Vazir Alp, Ülkücü Hareket üzerine hasbihal etti.

Geleceğe ilişkin planlarını da Genel Başkanımıza ileten Vazir Alp “Mezun olduğumda Tanzanya’ya dönmek istiyorum. Orada çalışacağım, hekim ihtiyacımız var. Birde orda insanların kişisel menfaatleri ön plandadır. Türkiye’de olduğu gibi, Ülkücü Hareket’teki insanlar gibi devletin ve milletin çıkarlarını kendi menfaatlerinden önde tutan bir kitle eksik. Aslında her coğrafyada buradaki gibi “Ülkücüler” gerekmektedir. Çünkü ülkeleri devletleri ve milletleri için fedakârca çalışan insanların olması çok güzel bir olgu. Bu noktada Ülkücü Hareket’le tanışmış olmaktan büyük mutluluk duyuyorum. Ülkücüleri, Ülkücü Hareket’i, gözlemlemem sonucu düşündüğüm ve okul bitirip ülkeme dönünce bunları hayata geçirmek istediğim bazı projelerim var. Ülkücü Hareket Engellenemez.” dedi.

Genel Başkanımız Olcay Kılavuz, öncelikle Vazir Alp’ten özelde Tanzanya’nın genel bağlamda ise Afrika’nın kültürel, sosyolojik, ekonomik ve siyasi durumu hakkında bilgi aldı. Genel Başkanımız, milletlerin ve devletlerin geleceği açısından gençlerin misyonuna dikkat çekerek, “Ülkücü Hareket”in emperyalizm karşısında en büyük dinamiklerden biri olduğunu belirtti. Büyük fikir adamı Seyyid Ahmet Arvasi’nin “Ben Afrika’nın ortasında dünyaya gelmiş bir zenci olsaydım tereddütsüz yine Türk Milliyetçisi olurdum! Çünkü ben Türk Milletinin de, İslam Âlemindeki mazlum milletlerin de kurtuluşunun Türk Milliyetçilerinde ve Türk-İslam Ülkücülerinde olduğuna “Amentüye iman ettiğim” gibi inanıyorum.” sözüne vurgu yapan Genel Başkanımız, Ülkücü Hareket’in temelinde ayrıştırmayı değil bütünleştirmeyi esas alan bir milliyetçilik düsturunun bulunduğunu ifade etti.
Genel Başkanımızın görüşme sonrasında Türk Bayrağı hediye ettiği, Vazir Alp “Bana Türk milletinin, şanlı bayrağını hediye etmenize çok sevindim. Aldığım en güzel hediyelerden birisi. Bana emanetiniz olan bu bayrağımızı titizlikle muhafaza edeceğim” diyerek duyduğu mutluluğu dile getirdi.


Kategorisi: Genel Merkezden Haberler

Sosyal Ağlarda Paylaş:

DeliciousFacebookDiggRSS FeedStumbleUponTwitter