Üzümlü Ülkü Ocakları Açıldı

Erzincan Ülkü Ocakları İl Başkanlığı “Ülkümüz her yere Ülkü ışığı götürmek” düsturu ile Üzümlü Ülkü Ocakları’ nı hizmete açtı.

Erzincan Ülkü Ocakları İl Başkanı Çağatay MUTLU, MHP Erzincan İl Başkanı İlhan GÜLIRMAK, MHP Erzincan Merkez İlçe Başkanı Yaşettin YILMAZ, MHP Erzincan İl Genel Meclis Üyeleri Samet ÇAKMAK, Gökhan KELEŞ ve Bekir AKSUN, Erzincan MHP Belediye Başkan Adayı Hamdi KARAKAYA, MHP Üzümlü İlçe Başkanı Talat DOĞAN, parti ve ocak mensupları ve çok sayıda vatandaşın katılımı ile gerçekleşen açılış, saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı.

Ardından açılış konuşmasını yapan Erzincan Ülkü Ocakları İl Başkanı Çağatay MUTLU:

“Çok kıymeti Üzümlü’ lü hemşerilerim, Bizimle aynı heyecan ve mutluluğu paylaşmak için açılış programımıza katılan muhterem misafirler, basınımızın değerli temsilcileri, 21. Yüzyılda Türkiye Cumhuriyeti Devleti ve Milletini muhasır medeniyetler seviyesine taşıyacak olan geleceğimizin teminatı genç bozkurtlar, asenalar… Hareketimizin ve fikriyatımızın göz bebeği Ülkü Ocaklarımızın Üzümlü İlçe Ocak açılışına hoş geldiniz şeref verdiniz.

Bugün burada Üzümlü Ülkü Ocaklarının açılışı için bulunmaktayız. Öncelikle Böyle bir günde bir araya gelmemizi ve Ocak açılışımızı bizlere nasip ettiği için Cenab-ı Allah’a sonsuz şükürler olsun. Yarım asırlık bir geçmişe sahip olan, Türk Milliyetçileri’ nin otağı, birlik ve beraberliğimizin tek çatısı Ülkü Ocakları’nın temsilciliklerinden birini daha sizlerle birlikte açmanın verdiği gurur ve mutluluğu yaşıyor olmanın daha da anlamlı olduğunu belirtmek isterim. Ülkü Ocakları temel amacı milletimizin ve devletimizin istikbalini tayin edecek Türk tarihini ve kültürünü iyi bilen Türkiye’nin iç ve dış meselelerine hâkim dünyadaki gelişmelerden haberdar alanında uzmanlaşmış şahsiyet noktasında sıkıntısı olmayan dürüst ahlaklı kararlı, azimli, çalışkan Ülkücü fikir sistemini özümsemiş genç nesiller yetiştirmektir. Aziz Türk milletini 21 yüzyılda muhasır medeniyetler seviyesine taşıyacak olan 2023 Lider Ülke Türkiye’nin mimarları bugün bu ocaklarda yetişen genç nesiller olacaktır. Her alanda var olmak gibi temel ve hayati bir sorumluluğumuz bulunmaktadır. Rahmetli Başbuğumuzun ifadeleriyle Fen Fakültesi’nin laboratuvarlarıyla İlahiyat Fakülteleri’nin koridorlarını Ülkü Ocakları’nda yetişen bizler birleştireceğiz. Düşünen, araştıran, yazan, okuyan ve sorgulayan aynı zamanda bütün bunları hayatına tatbik eden Milliyetçi, Maneviyatçı gençler olacağız.

Davamız için yılmadan mücadele eden gönüldaşlarımızdan bir Ülküdaşımızda sizlerin içinden biri olan Mehmet Oğuz KÖSE’ dir. Böyle bir Ülküdaşımız olduğu için gurur duyuyoruz Mehmet Kardeşimiz hizmetlerine artık Üzümlü Ülkü Ocakları Başkanı olarak devam edecektir. Üzümlü Ülkü Ocakları’nın eğitim, kültür, sanat, spor ve benzeri alanlarda faaliyetler düzenleyerek Üzümlü gençliğinin değişmez adresi haline geleceğine tüm kalbimle inanıyorum.

Ayrıca bugün yeni bir hicri yılbaşına girmenin heyecan ve mutluluğunu milletçe yaşamaktayız. Yeni hicri yılımızı bugün yapılan atama ve İlçe Ocak açılışımızın aziz Türk Milletine, hareketimize ve ilçemize hayırlar getirmesini Cenab-ı Allah’tan niyaz ediyorum. Böyle kutsal bir davanın sancaktarlığını yapacağı ve bayrağı daha yükseklere taşıması için biz her zaman Mehmet başkanın yanındayız. Allah yar ve yardımcısı olsun” dedi.

Okunan Kur’an-ı Kerim ve kesilen kurbanın ardından açılış gerçekleştirildi. Açılış sonrasında ise parti ve ocak mensupları Üzümlü Ülkü Ocakları’ nı ziyaret ederek, yeni başkana hayırlı olsun dileklerini ilettiler.

 


Kategorisi: Temsilciliklerden Haberler

Sosyal Ağlarda Paylaş:

DeliciousFacebookDiggRSS FeedStumbleUponTwitter