Uşak Ülkü Ocakları’ndan “Milli Şahlanış” Gecesi

Uşak Ülkü Ocakları’nın düzenlemiş olduğu “Milli Şahlanış” gecesi gerçekleşti.

Gece; Ülkü Ocakları Ortaöğretim Masası Teşkilatından Hafız Mustafa Çelik’in Kuran-ı Kerim ziyafeti ile başladı. Kuran-ı Kerim okunmasının ardından başta Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk, rahmetli Başbuğumuz Alparslan Türkeş, Türk büyükleri ve aziz şehitlerimiz için saygı duruşu ve İstiklal Marşı okunması ile devam etti.

Uşak Ülkü Ocakları İl Başkanı Ümit Arslan açılış konuşmasında;  “ Gençlerimizin daha iyi yarınlara kavuşması için kurulan bu ocaklar donanımlı, milletini, devletini seven gençler yetiştirmiştir ve yetiştirmeye devam edecektir. Ülkü Ocakları, Türk Milletinin, Türkiye Cumhuriyeti Devletinin ve Türk-İslam Âleminin yegâne teminatıdır. Ülkücülerin çelik gibi iradeleri, iman dolu yürekleri, vatan ve millet aşkıyla çarpan kalpleri burada sembolleşecek ve sancak gibi yükselecektir.” dedi.

Programın başlangıcında Dr. Devlet Bahçeli’nin Ülkücü Hareketin Serüvenini anlatan konuşması salonda duygu dolu anlar yaşattı. Yıldırım Yıldızdoğan ve Osman Öztunç’un sahneye çıkmasının ardından salonda coşku zirveye ulaştı.

 


Kategorisi: Temsilciliklerden Haberler

Sosyal Ağlarda Paylaş:

DeliciousFacebookDiggRSS FeedStumbleUponTwitter