Uşak Ülkü Ocakları’ndan 1. Gençlik Şöleni

Atatürk Kültür Merkezi’nde düzenlenen 1. Gençlik Şöleni’ne ülkücüler yoğun ilgi gösterdi. Uşak Ülkü Ocakları Başkanı Ümit Arslan, düzenlenen gecenin ülkücü gençlerin azmi ve kararlığını ortaya koyan bir gerçek olduğunu dile getirdi. Arslan, ülkücülüğün milleti sevmeyi gerektirdiğini, gerektirdiğinde de bedel ödemenin adı olduğunu ifade ettiği konuşmasında, Türk milliyetçilerinin gayesinin Türk milletinin mutlu ve güçlü bir geleceğe sahip olması için Türk Devleti’nin bir dünya gücü haline getirmek olduğunu dile getirdi. Ülkücünün yolundan dönmeyen tavizsiz bir dava adamı olduğuna dikkat çeken Arslan, ülkü ocaklarının yarım asırdır çalışmalarını sürdürdüğünü söyledi.

Ülkü Ocakları Ortaöğretim Birimi Başkanı Sezai Sucular, farkında oldukları değerlere sahip çıkarak çıktıkları dava yolunda hizmet etmek olduğunu söyledi. Öncelikli görevlerinin liselerdeki öğrencilerin başta madde bağımlılığı olmak üzere her türlü kötü alışkanlığa karşı sığınak olmak olduğunu kaydeden Sucular, ülküdaşları yarınlara hazırlamanın da kendilerinin görevi olduğunu dile getirdi. Sucular, halis niyetlerinin önünde hiç kimsenin duramayacağını belirttiği konuşmasında, büyüklerine seslenerek çocuklarını ülkü ocaklarına göndermeleri çağrısında bulundu ve ocaklara güvenilmesini istedi.

Ülkü Ocakları Bayanlar Birimi Başkanı Kübra Özek ise yaptığı konuşmasında, ülkücülüğün gelip geçici bir heves olmayıp bir yaşam felsefesi olduğunu kaydetti. Özek; “Ülkücülük, zulmü değil adaleti, inkarı değil teslimiyeti, cehaleti değil ilmi, nefreti değil sevgiyi arzular. Bizler de Asenalar olarka bu düşüncelerle hareket etmekteyiz” dedi. Tarihe damga vurmuş devlet büyüklerini örnek alarak ilim irfan yolunda durmadan çalışmaları gerektiğini de dile getiren Özek, aydınlık Türkiye’nin geleceğinin kendileri olduğunu söyleyerek konuşmasını sonlandırdı.

Üniversite Birim Başkanı Volkan Karasoy’da yaptığı konuşmada darlıklardan çıkış yolunu ülkü ocaklarında bulduklarını ifade ederek, gururla ülkücü hareket bayrağını dalgalandırdıklarını söyledi.

1. Gençlik Şöleni, Ozan Arif Atılgan ve Ozan Manas’ın doyumsuz şarkılarıyla verdiği konserlerle gecenin ilerleyen saatlerine kadar devam etti.


Kategorisi: Temsilciliklerden Haberler

Sosyal Ağlarda Paylaş:

DeliciousFacebookDiggRSS FeedStumbleUponTwitter