Üniversite Birimleri Bölge Toplantıları

Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Genel Merkezi Üniversiteler Birimin tarafından 03.06.2013 Pazartesi günü Üniversite Birimleri Bölge Toplantılarının birincisi 11 ilimizin üniversite birim başkanları ve üniversite öğrenci konseylerinden temsilcilerin katılımı ile Adana Ülkü Ocaklarında gerçekleştirildi.

Genel Merkez yöneticilerimizle Adana, Aksaray, Gaziantep, Hatay, Kahramanmaraş, Kayseri, Kilis, Mersin, Niğde, Osmaniye, Şanlıurfa illerinden katılan üniversite birim başkanları öğle yemeğinin akabinde iki oturum halinde bir araya gelmiştir. Gerçekleştirilen bölge toplantısının ilk oturumunda illerden gelen temsilciler ile ülke gündemiyle paralel seyreden üniversitelerin genel durumu göz önüne alınarak, yurtlarda ikamet eden öğrenci arkadaşlarımızın genel durumları, üniversite gençliğinin bugünkü beklentileri ve bu eksende görülen aksaklıkların giderilmesi noktasında çözüm önerileri ele alınmıştır. Sayın Genel Başkanımızın üniversite gençliği ve eğitim konusundaki hassasiyetleri noktasında il ocaklarımızda devam eden eğitim programlarının günden güne zenginleştirilmesi, milli ve manevi çizgide etkin ve yetkin kadrolar olarak medeniyet inşasında oyun kurucu vasfının önemi vurgulanmıştır. Üniversite birim başkanları ile öğrenci konsey temsilcilerinin iş birliği içerisinde çalışmalarını sürdürmeleri hususu vurgulanmıştır.

Toplantının ikinci oturumunda üniversite birim başkanları ve öğrenci konsey temsilcileri ile ayrı gruplar halinde görüşülmüştür. İlim ve irfan noktasından çatışma ortamına çekilmek istenen üniversite öğrencilerinin çok yönlü olarak yürütülen bu faaliyetlere alet olmamaları üzerinde önemle durulmuştur. Öğrenci konsey temsilcilerine; başta mühendislik-mimarlık fakülteleri olmak üzere diğer fakültelerden oluşturulacak proje grupları ile yerli sanayi ve teknolojinin geliştirilmesi hususunda önerilerde bulunulmuştur. Oturumlar sonucunda yapılan genel istişare ve akabinde akşam yemeği ile program sona ermiştir.


Kategorisi: Genel Merkezden Haberler

Sosyal Ağlarda Paylaş:

DeliciousFacebookDiggRSS FeedStumbleUponTwitter