Ülkücüler Kahvaltıda Buluştu

Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Amasya İl Başkanlığı’na bağlı üniversite teşkilatı, Amasya Üniversitesi’ne yeni kayıt yaptıran öğrencilere yönelik “Kaynaşma Kahvaltısı” adı altında bir program düzenledi.

Amasya Ülkü Ocakları İl Başkanı Erkan Kaşka’nın, yönetim kurulu üyeleri ile birlikte katıldığı kahvaltı programında konuşan Amasya Ülkü Ocakları Üniversite Birim Başkanı İbrahim Çelik;

“Saygıdeğer ocak başkanım, ocağımızın değerli yöneticileri ve üniversitemizde birer Türk bayrağı gibi dalgalanan genç ülküdaşlarım, bozkurt kardeşlerim… Bu kutlu dava için tertip ettiğimiz davetimize icabet ettiğiniz için her birinize ayrı ayrı teşekkür ederim. İlimin ışığında, Türklük onuru ve gururu, İslam ahlak ve fazileti ile yaşayan ‘Milliyetçi Türk Gençleri’ olarak geleceğin temellerini oluşturduğumuz üniversitelerde, birlik ve beraberlik zincirlerini oluşturarak büyümemizi sürdürüyoruz. Artık attığı adımdan emin kişiler olarak şehzadeler şehri Amasya’nın tarihi motiflerine yakışır bozkurt yiğitlerini bir araya getirme zamanıdır” dedi.

Amasya Ülkü Ocakları Başkanı Erkan Kaşka ise;  devletine ve milletine bağlı, Türklük gurur ve şuuru, İslam ahlak ve fazileti ile yorulmuş, bilgiye hâkim, toplum bilincinde olan, büyüğünü küçüğünü bilen, büyüğüne saygısını eksik etmeyen, küçüğünü seven, yaşlısını gencini tanıyan, yardımlaşan, toplum bilincinde, vatanını milletini seven vatanının bölünmezliği bütünlüğü için mücadele eden gençlerin ocak çatısı altında birleşmesinin kendilerini mutlu ettiğini belirtti.


Kategorisi: Temsilciliklerden Haberler

Sosyal Ağlarda Paylaş:

DeliciousFacebookDiggRSS FeedStumbleUponTwitter