Ülkücü Şehit Cengiz Akyıldız’ı Son Yolculuğuna Uğurladık

MHP’nin İstanbul Esenyurt İlçe Seçim Bürosu’nun açılış töreni sırasında kahpece düzenlenen silahlı saldırıda görevi başında şehit düşen Yusufiyeli Cengiz Akyıldız,dua ve tekbirlerle son yolculuğuna uğurlandı.
Ülkücü Şehit Yusufiyeli Cengiz Akyıldız’ın cenazesi sabah saatlerinde Adli Tıp morgundan alındı. Yenibosna’daki Adli Tıp Kurumu’na gelen partililer ve yakınları Akyıldız’ın cenazesini saat 10.00′da teslim aldı. Cenaze, önünde Türk Bayrağı bulunan cenaze aracıyla Fatih Camii’ne götürüldü.
MHP Genel Başkanı Liderimiz Devlet Bahçeli ve Ülkü Ocakları Genel Başkanımız Olcay Kılavuz’un bizzat katıldığı cenaze töreninde MHP Genel Başkan Yardımcıları, İstanbul ve çevre illerden gelen İl-İlçe Ocak Başkanları ve Türkiye’nin dört bir yanından onbinlerce Ülküdaşımız hazır bulundu. Ülkücü Şehit Cengiz Akyıldız’ın naaşı ikindi namazına mütakiben Fatih Camii’zde kılanan cenaze namazının ardından, dualar ve tekbirlerle Edirnekapı Şehitliği’nde toprağa verildi.
12 Eylül darbesi döneminde tutuklanan Ülkücü Şehit Cengiz Akyıldız ağabey, uzun yıllar cezaevinde yatan Ülkücülerden biri olduğu için Yusufiyeli Cengiz olarak tanınıyordu.

Ülkücü Şehit Yusufiyeli Cengiz Akyıldız’a Allah’tan rahmet diliyoruz.
Ruhu şâd, mekânı Cennet olsun.
Başta Ailesi Olmak üzere, Ülkücü hareketin bütün fertlerinin başısağolsun…


Kategorisi: Genel Merkezden Haberler

Sosyal Ağlarda Paylaş:

DeliciousFacebookDiggRSS FeedStumbleUponTwitter