Ülkücü Şehidimiz Mehmet Akif Bekiroğlu Anısına

“Allah yolunda öldürülenlere “Ölüler” demeyin, zira onlar diridirler, fakat siz farkında değilsiniz’’
Bakara/154

mehmet-akif-bekirogluKanlı gecenin sabahları, Yusuf yüzlü, şahadete susamış erler bu kutlu davanın her zaman satır başları olmuştur. Sinesinden binlerce kahraman yetiştirmiş yüce Türk Milletinin son neferleri olan Ülkücüler Türk Milletinin makus talihini değiştirmek için canlarını feda etmiş, bu ateşten gömleği giymeye talip olmuşlardır. Dünyayı Kasıp kavuran Komünizm baskısı, Türk Milletini yıkıma ve ölüme götürecek bu vahşet ideolojisinin kurbanlarından sadece biri idi Mehmet Akif Bekiroğlu.
Şüphesiz ülkenin her tarafında yaşanan bu kanlı süreç Kocaeli’ nde de olabildiğince vahşetinde devam ediyordu. 1947 yılının soğuk bir Kasım akşamında dünyaya gözlerini açan Mehmet Akif Bekiroğlu erken yaşta Sürmene’den İzmit’e taşındı. Gölcük Barbaros Hayrettin Lisesini bitirdi. Okulda yaşanan bölücü komünist faaliyetlerden çok etkilendi. Şehirde yaşanan olaylar ve okuduğu liseden dolayı davasına daha sıkı sarıldı. Barbaros Lisesini başarıyla bitiren Mehmet Akif Bekiroğlu İstanbul Üniversitesi Fen Fakültesi Matematik bölümüne kaydını yaptırdı. Dersleri iyi olmasına rağmen okulunu bir yıl uzattı. Sebebini dostlarına “Okuldaki teşkilat daha da güçlenmeli bu yüzden bir yıl daha burada kalmalıyım’’ diyerek ifade ediyordu. Diplomasını alır almaz 1977-1978 Eğitim-Öğretim yılında kendinin de mezun olduğu Barbaros Hayrettin Lisesi’nde matematik öğretmeni olarak göreve başlayan Bekiroğlu ikinci dönemde Kandıra Lisesinde tayin edildi. Sadece bir yıl öğretmenlik yapabilen Mehmet Akif Bekiroğlu 16 Haziran 1977 günü saat 22:00 sularında Komünistler tarafından saldırıya uğradı. Yüz yüze Akif ile çarpışamayacağını anlayan vatan hainleri Akif’i çapraz ateşe tutup, altı kurşun isabet ettirdiler.
Yaralanan Mehmet Akif Bekiroğlu yakınlarda ki Askeri hastaneye sevk edilmek istensede hastahane tarafından kabul edilmedi. Tesadüfen olay yerine yakın yerde oturan emniyet müdürü sayesinde Değirmendere’den İzmit SSK Hastahanesi’ne yetiştirilmesine rağmen kurtarılamadı ve şehit oldu.
Sevgi dolu bir insandı Mehmet Akif yumuşak başlı bir yanı vardı. Fakat konu Milli değerlere gelince bir bozkurt kesilirdi. Çevresindekilerin tabiri ile tam bir aksiyon adamı idi. Ama gençlere ve arkadaşlarına sürekli okumaları yönünde telkinde bulunuyor, Ülkücünün ilk görevinin okumak olduğunu sürekli dile getiriyordu. Bu kutlu davanın yüce şahsiyetlerinden biri olan Mehmet Akif Bekiroğlu’nun sene-i devriyesinde kendisini rahmetle anıyoruz. Ruhu şad mekânı cennet olsun.


Kategorisi: Gündem Yazıları

Sosyal Ağlarda Paylaş:

DeliciousFacebookDiggRSS FeedStumbleUponTwitter