Ülkü Ocakları’nın Türkmeneli İçin Topladığı Yardımlar Yola Çıktı

Ülkü Ocakları Genel Merkezi tarafından başlatılan yardım kampanyası doğrultusunda Türkmenli’nde yaşayan soydaşlarımız için toplanan gıda ve giyim malzemeleri paketlenip tırlara yüklendikten sonra yola çıktı.

Türkiye’nin dört bir yanından vatandaşlarımızın da yoğun ilgisine mazhar olan yardım kampanyası neticesinde toplanan 15 tır gıda, giyim, sağlık vb. malzemeler bugün yola çıktı. Ülkü Ocakları tarafından belirlenen toplanma noktalarında buluşan tırlar bir konvoy oluşturdu. Oluşturulan konvoya başlangıç noktalarından adreslerine yani soydaşlarımıza ulaşana kadar Ülkü Ocakları Genel Merkez Yöneticilerinin nezaret edeceği belirtildi.

Yardım konvoyuyla ilgili konuşan Genel Başkanımız Olcay Kılavuz “ Türkmeneli’nde yaşayan soydaşlarımız için Liderimiz Devlet Bahçeli Bey’in talimatlarıyla başlatmış olduğumuz yardım kampanyası doğrultusunda ilk konvoyumuz bugün yola çıktı. Allah’a şükürler olsun ki kampanyamız yoğun ilgi gördü. Tırlarımızda insani ihtiyaçların giderilmesi, soydaşlarımızın yaralarının biraz olsun dindirilmesi için gıda malzemeleri, giyecekler ve sağlık malzemeleri var. Ayni yardımlarımızı ilk bölümünü Allah nasip ederse bu şekilde soydaşlarımıza ulaştıracağız. Dünya’nın neresinde bir Türk varsa derdi derdimiz, acısı acımızdır.Elimizi taşın altına koyarak soydaşlarımıza sahip çıkıyoruz; çıkmaya da devam edeceğiz. Ayni yardımların yanında banka hesaplarımız yoluyla toplanan nakdi yardımlarımız da soydaşlarımıza ulaştırılacaktır. Milletimiz müsterih olsun.Yaptıkları her türlü yardımın teminatı Ülkü Ocakları’dır. Görüleceği üzere kimseden gizlimiz saklımız da yoktur. Ayrıca yardımların güvenliği için Genel Merkez yetkililerimiz son noktaya kadar konvoyumuza eşlik edecektir. Habur Sınır Kapısı’nda AFAD ve Kızılay’a teslim edilecek konvoyumuza sınırı geçtikten sonra Kuzey Irak’ta Kerkük Ülkü Ocakları nezaret edecektir. Ramazan ayının bu manevi ikliminde bizlere destek olan, sesimize ses veren yüce milletimize teşekkür ediyoruz. Allah razı olsun. Yardım kampanyamız bundan sonra sadece nakdı olarak tüm hızıyla devam edecektir.” ifadelerini kullandı.


Kategorisi: Genel Merkezden Haberler / Temsilciliklerden Haberler

Sosyal Ağlarda Paylaş:

DeliciousFacebookDiggRSS FeedStumbleUponTwitter