Ülkü Ocakları’ndan Yurt Genelinde Bayrak Yürüyüşü

Ülkü Ocakları tüm İl ve İlçe temsilciliklerinin iştiraki ile 9 Haziran tarihinde eş zamanlı olarak Diyarbakır Lice’de Türk Bayrağının indirilmesine tepki yürüyüşleri gerçekleştirdi.

Türkiye’nin dört bir yanında bulunan Ülküdaşlarımız toplanma noktalarında belirlenen saatlerde bulunduktan sonra bulundukları yerlerin şehir merkezlerine doğru ellerinde Türk Bayraklarıyla birlikte yürüyüşe geçti. Yoğun katılımın sağlandığı yürüyüşlere vatandaşlarımızın da yoğun bir şekilde iştirak etmesinin yanı sıra, yürüyüşü gören yurttaşlarımız balkonlarına Türk Bayrağı asarak gerçekleştirilen demokratik tepkiye desteğini gösterdi. Şehir merkezlerine gelindiğinde ise basın açıklamaları yapılırken dış güçler ile onların taşeronu olan vatan hainlerine sert mesajlar verildi.

İstiklal Marşı’mızda belirtildiği üzere YURDUMUZUN üstünde tüten son OCAK sönmeden al rengini şehitlerimizin kanından alan şanlı Türk Bayrağımızın asla yere düşürülemeyeceği; gerçekleştirilen bu hainliklerin hesaplarının sorulacağı, milli ve manevi değerlerimizin yıpratılmasına asla müsaade edilmeyeceği ifade edildi.

Başbuğumuz Alparslan Türkeş’in “Gençler hepiniz birer TÜRK BAYRAĞISINIZ. Bayrağı lekelemeyin, kirletmeyin ve yere düşürmeyin” sözünü şiar edinen bir düşünce ile, her Ülkücünün vatanı ve bayrağı için gözünü kırpmadan canını feda edeceği belirtildi.


Kategorisi: Genel Merkezden Haberler / Temsilciliklerden Haberler

Sosyal Ağlarda Paylaş:

DeliciousFacebookDiggRSS FeedStumbleUponTwitter