Türkiye Genelinde Gıyabi Cenaze Namazı

Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı geçtiğimiz günlerde Doğu Türkistan ve Tuzhurmatu’da yaşanan hain saldırılar neticesinde hayatını kaybeden soydaşlarımızın ruhları için Türkiye’nin dört bir yanında gıyabi cenaze namazı kılındı.

Irak ve Doğu Türkistan’da Türk varlığını yok etmek amaçlı yürütülen hain senaryolar karşısında Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı olarak tepkimizi ortaya koyduk. Ülkücü hareket olarak her zaman soydaşlarımızın yanında olduğumuzu belirtmek istedik. Uzun yıllardır Çin zulmü altında yaşamaya çalışan ve ileri derecede asimilasyon politikasına maruz kalan Doğu Türkistanlı kardeşlerimizin çektiği zorlukları unutmadık ve kamuoyuna duyurmak için gerekli çabayı her platformda ve her fırsatta gösterdik. Irak Türkmenlerinin kaderinin peşmerge lideri Barzani ve Irak Merkezi hükümetinin arasındaki çekişmelere terk edilmesinin kabul edilebilir bir durum olmadığını defalarca dile getirdik. Başbakan Erdoğan’ın Gazze’den önce Kerkük’e, Şam’dan önce Tuzhurmatu’ya ve Türkmen elinin feryatlarına kulak vermesi gerektiğini, hadiselerin gözlerinin önünde yaşanmasına rağmen devamlı olarak vurguladık.

28 Haziran 2013’te düzenlediğimiz etkinlikte de Kerkük Türkmenleri ve Uygur Türkleri için maddi ve manevi tüm olanaklarımızı seferber edeceğimizi Türk Kamuoyu’na duyurduk.


Kategorisi: Genel Merkezden Haberler

Sosyal Ağlarda Paylaş:

DeliciousFacebookDiggRSS FeedStumbleUponTwitter