Ülkü Ocakları Yılın Üniversite Başkanını Seçti

Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Genel Merkezi tarafından verilen “Yılın Üniversite Başkanı” ödülünün sahibi 2013-2014 Eğitim Öğretim yılında, göstermiş olduğu yoğun gayret ve çalışmalarından dolayı Kars Kafkas Üniversitesi Üniversite Başkanı Ozan Mert Güvençalan oldu. 27 Mayıs Ülkücü Şehitleri Anma Programı sonrası Genel Başkanımız Olcay Kılavuz tarafından plaket verildi.

Genel Başkanımız plaketi vermeden önce yaptığı konuşmada “Ülkü Ocakları çatısı altında bulunan herkes emanet aldığı kutlu sancağı daha yukarılara çıkarmakla mükelleftir. Gençlerimizin imanlı, ahlaklı, bilgili, duyarlı ve kararlı bir şekilde hayatına yön vermesi için elimizden gelen gayreti göstereceğiz. Bu gayreti gösterirken sizin öncelikli hedefiniz tahsillerinizi mutlaka tamamlamaktır. Okullarını iyi derecelerle bitirmiş Ülkücüler geleceğin lider Ülke Türkiye’sinin mimarları olacaktır. Bir bakıma hepinizin kişisel bir kızıl elması, varmak istediği bir eğitim düzeyi olmalıdır. “ İlim Çin’de olsa gidip alınız “ Hadisi Şerifi’ni düstur edinmiş Ülkücü gençler; İlim ve teknik alanında dünyada yeniden söz sahibi olabilmek için kendi alanlarında yoğun mesai harcamalı, tam donanımlı bireyler haline gelmelidir. Günümüzde bilginiz varsa gelişme gösterebilir, ülkenizi ve milletini çağdaş bir seviyeye yükseltebilirsiniz. Hedeflerinizi şimdiden belirleyerek milli ve müreffeh daha büyük bir Türkiye için vakit kaybetmeden çalışmaya koyulmalısınız. Siz bu hedeflerinize varmadıkça, biz nihai Kızıl Elma hedefimize varamayız.” dedi.

Sonrasında Genel Merkez Üniversiteler Birimimiz tarafından, Kutlu Doğum Haftası münasebetiyle düzenlenen kompozisyon yarışmasında birinciliği kazanan Eskişehir Ülkü Ocakları’ndan Meltem Potuk’a plaketini veren Genel Başkanımız: “ Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı olarak geçtiğimiz dönemde kültür sanat alanında bir çok projeyi hayata geçirdik. Ülkü Ocakları Genç sanatçılarını arıyor, Ülkü Ocakları Genç Kalemlerini arıyor yarışmalarının yanı sıra karikatür yarışması ve özel günlerle ilgili kompozisyon yarışmaları düzenledik. Ülkücü gençlerin kendilerini ifade etme fırsatı bulduğu bu tür çalışmalarımız artarak devam edecektir. Bu tür çalışmalara katılımlarınızdan dolayı teşekkür ediyorum.” dedi.

Geçtiğimiz öğretim döneminde Kars Kafkas Üniversitesi’nde yapmış olduğu çalışmalardan dolayı Ozan Mert Güvençalan’u ve Peygamber Efendimizin Hayatı konulu kompozisyon yarışmasında 1.liği kazanan Meltem Potuk’u tebrik eden Genel Başkanımız başarılarının devamını diledi.


Kategorisi: Genel Merkezden Haberler

Sosyal Ağlarda Paylaş:

DeliciousFacebookDiggRSS FeedStumbleUponTwitter