Ülkü Ocakları Türkiye Genelinde Bayrak Yürüyüşü Gerçekleştirdi

Ülkü Ocakları tüm İl ve İlçe temsilcilikleri ile birlikte eş zamanlı olarak Diyarbakır Lice’de Türk Bayrağının indirilmesine tepki yürüyüşleri düzenledi.

Türkiye’nin dört bir yanında bulunan İl ve İlçe temsilciliklerinden çok sayıda Ülküdaşımız toplanma noktalarında belirlenen saatlerde bulunduktan sonra bulundukları yerlerin şehir merkezlerine doğru ellerinde Türk Bayraklarıyla yürüyüşe geçti. Yoğun katılımın sağlandığı yürüyüşlere halkın da iştirak etmesinin yanı sıra vatandaşlarımız balkonlarına Türk bayrağı asarak verilen bu demokratik tepkiye desteğini gösterdi. Şehir merkezlerine gelindiğinde ise basın açıklamaları yapılırken dış güçlerle onların taşeronu olan içimizdeki vatan hainlerine  sert mesajlar verildi.

İstiklal Marşı’mızda da olduğu gibi vatanımızın üstünde son OCAK sönmeden al rengini şehitlerimizin kanından alan şanlı Türk Bayrağımızın asla yere düşürülemeyeceği;  iman dolu göğsümüz ve çelikleşmiş irademiz ile milli-manevi değerlerimizin yıpratılmasına kesinlikle müsaade edilmeyeceği ifade edildi.

Başbuğumuz Alparslan Türkeş’in “Gençler hepiniz birer TÜRK BAYRAĞISINIZ. Bayrağı lekelemeyin, kirletmeyin ve yere düşürmeyin” öğüdünden hareketle her Ülkücünün vatanı ve bayrağı için gözünü kırpmadan canını feda edeceği belirtildi.


Kategorisi: Genel Merkezden Haberler / Temsilciliklerden Haberler

Sosyal Ağlarda Paylaş:

DeliciousFacebookDiggRSS FeedStumbleUponTwitter