Genel Merkezimiz tarafından düzenlenen bilgi yarışmasında 1.Bölgede yarışmalar tamamlandı

Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı tarafından düzenlenen bilgi yarışmasında 1.Bölgede yapılan yarışmalar tamamlandı.Türkiye Geneli yapılacak olan bilgi yarışmasının ilk ayağı olan Edirne’de Genel Başkan Yardımcımız Sina Özçelik ve Genel Merkez Yöneticilerimiz de katıldı. Genel Başkan Yardımcımız Sina Özçelik yaptığı konuşmada: “Ülkü Ocakları Genel Merkezi’nin düzenlemiş olduğu bilgi yarışmasının, Edirne ayağını gerçekleştirmek için buradayız.

Gerçekleştireceğimiz bu programda emeği geçen başta İl Başkanımız Aktaş’a, ekibine ve fedakarlıklar da bulunarak diğer illerimizden buraya gelen ülküdaşlarıma teşekkür eder.
Genel Başkanımız Sayın Olcay Kılavuz Beyin selam ve başarı dileklerini iletmek isterim. Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı olarak Genel Başkanımız Sayın Olcay Kılavuz Beyin önderliğinde ortaöğretim mensubu arkadaşlarımıza daha fazla zaman ayıracak, elimizden geldiği kadar da emek vereceğiz.
Eğitim-öğretim hayatınızın dönüm noktası olan liselerde eğitim gören siz kıymetli ülküdaşlarım, inşallah başarılı bir ortaokul hayatından sonra yüksek öğrenime, üniversiteye geçiş yapacaksınız.
Üniversiteler yüksek öğrenim hayatının başladığı mekanlardır. Üniversitelerde artık bilgiyi siz arayacak, siz bulacaksınız.
Ahlakınız, kişiliğiniz, donanımınız artık sizi temsil etmeye başlayacaktır.
Bu evreyi en sağlıklı, en faydalı şekilde atlatmanız niyetiyle bizler de böyle programlar tertip etmeye karar verdik.
Bireyin şahsi gelişimine doğrudan katkı sağlayacak bu programlara katılmak bile, emin olun sizlere çok şeyler katacaktır.
Burada gerçekleştireceğimiz bilgi yarışması, planlanan programın ilkidir. Sekiz bölgede tamamlanacak yarışmalardan sonra hak kazanan arkadaşlarımız 1 Haziran’da Genel Merkezimiz de yapılacak olan final yarışmasına katılacaktır.
Tüm katılımcı arkadaşlarıma teşekkür eder, başarılar dilerim.
Allah yardımcınız olsun.”ifadelerini kullandı.

Yarışma İstanbul, Tekirdağ, Kırklareli, Kocaeli, Yalova, Bilecik, Sakarya, Edirne illerinden pek çok Ülküdaşımızın katılımıyla gerçekleştirildi. Büyük bir rekabet içerisinde geçen yarışmalar sonucunda Kocaeli ile Edirne 1 Haziran 2013’te Ankara’da Genel Merkez’de yapılacak olan final yarışmalarına katılma hakkı kazandı.


Kategorisi: Genel Merkezden Haberler

Sosyal Ağlarda Paylaş:

DeliciousFacebookDiggRSS FeedStumbleUponTwitter