Ülkü Ocakları Suriye Türkmendağı Bayırbucak Türkmenlerine 4 Tır Daha Yardım Gönderdi

Genel Başkanımız Olcay Kılavuz, 27 Temmuz’da Ankara’dan çıkarak Hatay’a giden oradan da Suriye Türkmendağı Bayırbucak Türkmenlerine ulaştırılacak olan 9000 koliyi taşıyan 4 TIR’lık yardım konvoyuna, bizzat eşlik etti.

TIR’lar Ankara’dan hareket etmeden önce basına demeç veren Genel Başkanımız Olcay Kılavuz,” Türkmen Dağı can çekişiyor, birileri Kobani dedikleri yerde bölücülere destan yaratmak peşinde koşuyor. Suriye Türkmenleri canlarını veriyor, malum zihniyet görmezden gelerek terör uzantılarıyla işbirliğine devam ediyor. Ancak ne hikmetse köşeye sıkıştıklarında “Türkmen kardeşleri” oluyor. Bu riyakar ve iki yüzlü zihniyet bir yandan ülkede toplumsal gerilimi tetiklerken diğer taraftan bölgedeki soydaşlarımızın varlığını tehlikeye sokuyor. Türk Milliyetçileri, Ülkü Ocaklılar bu yalan, talan ve zorba zihniyetin karşına her alanda dikilecek onların yıktıkları gönülleri yeniden fethetmek için elinden geleni yapacaktır.

Liderimiz Sayın Devlet Bahçeli Beyin “Sen de doyur, Sende giydir!“ temasıyla başlattığı, Ülkü Ocakları tarafından organize edilen yardım kampanyamız kapsamında Ramazan ayında da Türkmen kardeşlerimize 10 TIR’lık bir yardım ulaştırmıştık. Bu gün de gıda paketleri ve çocuk bezlerinden oluşan 4 TIR’ın taşıdığı 9000 kolilik yardımı Suriye Türkmendağı Bayırbucak Türkmenlerine ulaştırmak üzere yola çıkardık. Elimizden geldiğince yardımlarımızı sürdürmeye devam edeceğiz. Kampanyamıza büyük teveccüh gösteren büyük Türk milletine teşekkür ediyorum.

Toroslarda Türkmen ocağı tüttükçe, Lazkiye’de, Rakka’da, Hama’da, Humus’ta ve Halep’te Türkçe haykırış benliğini muhafaza ettikçe, bu çirkin zihniyet amacına ulaşamayacaktır. Birlik ve beraberlik ateşiyle yanan yürekler asla bu iç ve dış nifaklara geçit vermeyecektir.” dedi. Suriye Türkmenlerinin ecdadın yadigarı olduğuna dikkat çeken Genel Başkanımız, “Doğu Türkistan’dan Batı Trakya’ya, Kırım’dan Türkmeneli’ne kadar soydaşlarımızın haklı davalarının takipçisi ve destekçisi olmaya devam edeceğiz” diyerek düşüncelerini belirtti.


Kategorisi: Genel Merkezden Haberler

Sosyal Ağlarda Paylaş:

DeliciousFacebookDiggRSS FeedStumbleUponTwitter