Ülkü Ocakları Mersin İl Başkanlığı 2 Nisan Dünya Otizm Farkındalık Günü Etkinliği Düzenledi

Ülkü Ocakları Mersin İl Başkanlığı tarafından 2 Nisan Dünya Otizm Farkındalık Günü “Baskılı Eller Etkinliği” düzenledi.
Bilindiği üzere Otizm, çeşitli faktörlerle doğum öncesinde meydana gelebildiği gibi, yaşamın ilk yıllarında ortaya çıkabilen karmaşık bir gelişimsel bozukluktur. Bu gelişimsel bozukluk, otizmden etkilenen bireylerin sosyalleşmesi, iletişim kurabilmesi ve toplum içerisinde bağımsız işlevde bulunması noktasında sınırlılıklar yaşamasına neden olmaktadır. Nörolojik olarak meydana gelen bu gelişimsel bozukluk sonucu, bu özel bireylerin kendi yaşıtlarından farklı davranışlar sergileyebildiği gözlenmektedir. Gözlenen bu farklı davranışlar, bu özel bireyleri ve ailelerini toplum içersinde bazı sorunlarla karşı karşıya getirmektedir.
Ülkü Ocakları Mersin İl Başkanı Gökhan Demir, şimdilik Mersin il sınırları içerisinde olup çocukları otizm tanısı almış olan ailelerin, toplumsal sorunlar yaşadıklarının farkındayız ve onların sosyal kabul noktasında yaşadıkları sınırlılıkları Ülkü Ocakları Mersin İl Başkalığı olarak ortadan kaldırmaya gönüllü olduklarını ifade etti.
Ayrıca Demir “Çocukları için büyük özveri ve fedakarlık örneği gösteren bu müstesna ailelerin baş tacı edilmesi gerektiğini düşünüyoruz. Mersin Ülkü Ocakları olarak yetersizlikten etkilenmiş bireylerin topluma uyumu için düzenlediğimiz bu tür sosyal sorumluluk faaliyetleri ile onlara sahip çıkıyoruz ve sahip çıkmaya devam edeceğiz. Etkinliklerimize katılım gösteren herkese ayrı ayrı teşekkür ediyor ve saygılarımı sunuyoruz.” dedi.


Kategorisi: Temsilciliklerden Haberler

Sosyal Ağlarda Paylaş:

DeliciousFacebookDiggRSS FeedStumbleUponTwitter