Ülkü Ocakları Liderimiz Devlet Bahçeli’nin de Katılımlarıyla Kadir Gecesi’nde İftar Yemeği Düzenledi

Ülkü Ocakları Kadir Gecesi’nde Lider Devlet Bahçeli’nin de katılımlarıyla Genel Merkez’de bir iftar programı düzenlendi.

Düzenlenen iftar programına Lider Devlet Bahçeli ile birlikte Genel Başkanımız Olcay Kılavuz, MHP Başkanlık Divanı Üyeleri ve Ülkü Ocakları Genel Merkez Yöneticileri katıldı.

İftarın açılmasından sonra Lider Devlet Bahçeli bir konuşma yaparak çeşitli değerlendirmelerde bulundu.

“ Ülkü Ocakları 1969 yılında kurulmuş, o günden bugüne çok sayıda engelle karşılaşılmış, kapatılmaya çalışılmış, çileler çekmiş bir yapıdır. Sıradan bir kurum veya kuruluş olmayıp Dünya’nın en büyük ve en önemli gençlik kuruluşlarından biridir. Ülkü Ocakları şehitleri, gazileri olan Türkiye Cumhuriyeti’nin en büyük sosyal maliyetini ödemiş ve buna rağmen hala yıkılmamış aksine güçlenerek yoluna devam etmiştir, edecektir. Ülkü Ocakları bugüne kadar tehditlere asla pabuç bırakmamış; yıldırma politikalarına, fiili saldırılara karşı yılmaz, çelik gibi bir iradeyle sonuna kadar mücadele etmiş, ilkelerinden asla taviz vermemiş ve Türk Milleti’nin zorda olduğu dönemlerde asla yalnız bırakmamıştır. Geçmişten günümüze dosdoğru olan bu yolda ilerlenmiş ve faaliyetler buna göre programlanmıştır. Bundan sonra Allah’ın da izniyle girdiğimiz her işten, yaptığımız her icraattan sonra milletimizin ve atalarımızın karşısına başı dik, alnı açık bir biçimde çıkacağımızdan kuşkum yoktur.

Ülkü Ocakları’nın Ramazan ayı içerisindeki faaliyetlerini takip ediyorum. Türkiye’nin dört bir tarafında iftar programları düzenlendiğini biliyorum. Bu iftar programlarında aktif olarak veya geçmiş dönemde görev yapmış Ocak Başkanları, Taş Medreseli Ağabeylerinizle bir araya geldiğiniz organizasyonları takip ediyor ve memnuniyetle karşılıyorum. Türkiye’nin bölünme eşiğine getirildiği şu günlerde sergilediğiniz bu birlik ve beraberlik fotoğrafı ihanet senaryosunu yazanlara korku vermektedir. Siyasi iktidarın gündemdeki siyasi hamlelerine ,Anayasa çalışmalarına bakıldığı zaman ülkemizin ve Devletimizin sonu karanlık olan bir yere doğru nasıl sürüklendiğini hep birlikte görüyoruz. Ama Ülkücüler buna asla izin vermeyecek, geçmişte olduğu gibi bugünde Türk Milleti’nin daima yanında olacaktır.

Ancak bunları yaparken hiçbir şekilde kumandası kimlerin elinde olduğu belli olmayan kişi veya gruplarına kışkırtmalarına gelinmeyecek, sokaklarda yaratılmak istenen kavga ve kaos ortamının bir tarafı olunmayacaktır. Bizim mücadelemiz meşru zeminlerde, demokratik ortamlarda olmalıdır. Çözüm sokakların karanlığında değil kütüphanelerde ve laboratuvarlardadır. Sizlerden bu şekilde davranmanızı ve çalışmalarınızı bu hususlara dikkat ederek yapmanızı istiyorum. Çünkü siz Türk Milleti’nin geleceğisiniz. “ dedi.

Lider Devlet Bahçeli Ülkü Ocakları’nın kütüphanesine ilişkin ise “ Buradaki tüm kitapları okumanızı istiyorum. Daha öncede belirttiğim gibi önceliğimiz okumak olmalıdır. Tüm kitaplar sizlere hediyemdir.” dedi.

Lider Devlet Bahçeli son olarak tüm Türk-İslam aleminin Kadir Gecesi’ni ve yaklaşan Ramazan Bayramı’nı kutlayıp hayırlara vesile olmasını diledi.

İftar yemeğinin tamamlanması ve Lider Devlet Bahçeli’nin uğurlanmasıyla birlikte program sona erdi.

 

 


Kategorisi: Genel Merkezden Haberler

Sosyal Ağlarda Paylaş:

DeliciousFacebookDiggRSS FeedStumbleUponTwitter