Ülkü Ocakları Kerkük’te Şehid Olan Soydaşlarımız İçin Gıyabi Cenaze Namazı Kıldı

Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Genel Merkezi’nin öncülüğünde tüm İl Ocaklarımız ve çok sayıda vatandaşımızın katılımıyla eş zamanlı olarak yurt çapında Cuma Namazını müteakiben Kerkük’te Şehit Olan soydaşlarımız  için gıyabi cenaze namazı kılındı.

Tüm il ve ilçelerimizde Ocak başkanları ve yöneticilerinin tam kadro katılımıyla kılınan cenaze namazlarında Irak’ta Türk varlığını yok etme amaçlı yürütülen hain senaryolar karşısında Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı olarak tepkimiz ortaya konuldu. Türkmenli’nde soydaşlarımız iki ateş arasında bırakılarak öz vatanlarından koparılmaya çalışılan soydaşlarımıza yönelik saldırıların bir an önce son bulması için gerekli olan adımların atılması gerektiği belirtildi. Soydaşlarımıza yapılan katliamlara ve saldırılara büyük tepki gösterilerek  Irak’ta zulme uğrayan kardeşlerimizin asla yalnız olmadığı vurgulandı.

Ayrıca Ülkü Ocakları olarak başlatılan yardım kampanyası neticesinde toplanacak bağışların ivedilikle soydaşlarımıza ulaştırılacağı ifade edildi.


Kategorisi: Genel Merkezden Haberler / Temsilciliklerden Haberler

Sosyal Ağlarda Paylaş:

DeliciousFacebookDiggRSS FeedStumbleUponTwitter