Ülkü Ocakları Genişletilmiş İstişare Toplantısı Tamamlandı

Ülkü Ocakları Genel Merkezi tarafından 7-8 Mart 2015 tarihlerinde Kızılcahamam’da İl Ocak Başkanları, Üniversite Başkanları ve Konsey Başkanlarının katılımıyla “Eğitim Kampı ve Genişletilmiş İstişare Toplantısı” düzenlendi.

İlk olarak Kızılcahamam’da Liderimiz Sayın Devlet Bahçeli Bey’in de katılımlarıyla Ülkücü Şehitler Anıtı ziyaret edilerek şehitlerimizin aziz ruhları için dualar edildi ve Kuran’ı Kerim okundu.

Ziyaretin tamamlanmasıyla programın yapılacağı otele geçildi. Program Liderimiz Sayın Devlet Bahçeli Bey’in açılış konuşmasıyla başladı. Liderimiz son dönemde ülkemizde yaşanan gelişmeleri değerlendirirken, üniversitelerde yaşanan hadiselere ilişkin olarak da görüşlerini dile getirdi ve Ülkücü Gençliği provokasyonlara karşı uyardı. Türkiye’yi yangın yerine çevirmek, kardeş kavgası başlatmak adına tahriklerde bulunanlara karşı dikkatli ve uyanık olunması gerektiğini belirtti.

Liderimizin konuşmasını tamamlamasının ardından MHP Genel Başkan Yardımcısı ve Ankara Milletvekili Zühal Topçu, Siyaset Sosyolojisi bağlamında 7 Haziran seçimlerini ve küresel güçlerin seçimlere etkilerini değerlendiren bir seminer verdi. Ardından İletişim-Radyo-Televizyon alanlarında uzman bir öğretim üyesi tarafından  “İletişim Teknikleri, Rıza Üretimi ve Algı Yönetimi” konulu bir eğitim semineri verildi.

MHP Teşkilatlardan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Şefkat Çetin de istişare toplantısına katılarak Ülkücü hareketin bugüne kadar göstermiş olduğu fedakarlıklar ve bundan sonra Ülkücülere düşen görevlere ilişkin bir konuşma yaptı.

Eğitim seminerlerinin tamamlanmasının ardından Genel Başkanımız Olcay Kılavuz İl Ocak Başkanları, Üniversite Başkanları ve Konsey Başkanları ile ayrı ayrı istişare toplantıları düzenleyerek görüş alışverişinde bulundu.

Toplantımızın ikinci gününde ise MHP Ankara Milletvekili Prof. Dr. Mustafa Erdem Beyefendi’nin, “İslamiyetin Yolsuzluk ve Hırsızlık Ekonomisine Bakışı” konusunda yaptığı değerlendirmelerle eğitim seminerlerimiz tamamlandı.

Daha sonra Liderimiz Sayın Devlet Bahçeli Bey, Ülküdaşlarımızla yeniden bir araya geldi. Ülkücü Gençliğin erişmesi gereken hedefe yönelik bilgiler veren Liderimiz, şartlar ne olursa olsun eğitim hayatının öncelikli olduğu, bizleri yolumuzdan saptırmaya çalışanlara karşı dikkatli olmamız gerektiğini belirtti.

Liderimiz konuşmasını tamamladıktan sonra Genel Başkanımız Olcay Kılavuz bir basın toplantısı gerçekleştirerek, Genişletilmiş İstişare Toplantımız neticesinde yapılan değerlendirmelerde genel olarak, ülkemizin içinden geçtiği kritik sürece, çevremizi kuşatan ihanet sarmalına, sokaklarımızı ve üniversitelerimizi rehin alan bölücü tehdide dikkat çekildiğini ifade etti.

Genel Başkanımızın basın açıklamasından bazı satır başları:

“Türkiye, Cumhuriyet tarihinde daha önce eşi benzeri görülmemiş bir yıkım projesi ile karşı karşıyadır. İktidarın eliyle, ülke, sonu belirsiz karanlık bir tünele sokulmuş, terör örgütü elebaşıları muhatap alınmış,  toplum kesimleri arasına nifak tohumları ekilmiş, başarısızlıklar başarı, vatan toprağını terk etmeler zafer olarak sunulmuştur.”

“Özellikle 7 Haziran genel seçimlerine yaklaştığımız şu günlerde, bir takım güçlerin, nerede hazırlandığı belli olmayan karanlık tertiplerine karşı arkadaşlarımız uyarılmıştır.”

“Gerçekleştirdiğimiz bu program neticesinde, teşkilatlarımızın bu karanlık tertiplere hiçbir şekilde alet olmayacağı, Ülkücü gençliğin kendi yazmadığı hiçbir senaryoda yer almayacağı hususunda görüş birliğine varılmıştır.”

“Son derce verimli paylaşımlarda bulunduğumuz; Genel merkez Yöneticilerimiz, Ülkü Ocakları İl Başkanlarımız ve üniversite başkanlarımızın katılımıyla gerçekleştirilen Genişletilmiş İstişare Toplantımız,  8 Mart 2015 tarihinde Liderimiz Sayın  Devlet Bahçeli Beyin yapmış olduğu kapanış konuşmasıyla sona ermiştir.”

“Liderimiz Sn. Dr. Devlet Bahçeli Bey, kapanış konuşmalarında, ülkemizin geçtiği badireli duruma dikkate çekerek oyunlara gelinmemesi ve sağduyulu olunması yönünde vurgulamalarla çağrılarını yinelemiştir.”

“Ülkücüler olarak, yıkım projesine nasıl tepki gösterdiysek, çözülme sürecine nasıl direnmişsek,  Oslo’dan İmralı ve Kandile uzanan hain pazarlıkları nasıl reddetmişsek; Dolmabahçe mutabakatı denilen yıkım planına da aynı şekilde karşı çıkacağız. Türkiye Cumhuriyeti, bir teröristin, bir katilin, bir sabıkalının ihanet metnini çözüm olarak kabul edemez.  Türkiye’nin direnç merkezi, Türk Milleti’nin umudu olan ülkücülere yönelik saldırılar bu süreçte artarak devam etmekte, Ülkücü öğrencilerin en temel hakkı olan eğitim hakkı elinden alınmaya, Ülkücüler kavga ve kaos ortamının içine çekilmeye çalışılmaktadır.”

“Ülkü Ocakları, ülkemizde, bölgemizde ve dünyada yaşanan gelişmeleri tüm yönleriyle analiz ederek, meseleleri Türkçe bir bakışla yorumlayan karşılaştığı problemlere çözüm önerileri üretebilen, insan haklarına ve hukuka saygılı, ufku geniş, ayakları yere basan bir gençlik hareketidir.”

“Ülkü Ocakları, Milletimizi birbirine düşürmeye yönelik hiç bir tertibin içinde bulunmayacak, iç çatışmaların çıkmasına zemin hazırlayıcı hiç bir faaliyetin içine girmeyecektir. Sokakların karanlığında ışığın bulunmayacağının altını çiziyor, kurtuluşun ve aydınlık geleceğin ilim sahalarında, laboratuvarlarda, eğitimin layıkıyla verildiği üniversitelerde olduğuna yürekten inanıyoruz.”

“Ülkücü Gençliğin, içimize sızmaya çalışan ajanlara ve  provokatörlere karşı dikkatli olması gerektiğini önemle vurguluyor, bizi yolumuzdan saptırmak adına çabalayanlara asla fırsat verilmeyeceğini tekraren belirtmek istiyoruz. Yaklaşan seçim sürecimde, 18-25 yaş arasındaki 14 milyon Türk Gencinin;  haram saltanatlarının yıkılacağı endişesiyle her türlü karanlık oyunu tezgahlamayı göze almış olan iktidarlarını alaşağı edeceğini fark eden AKP hükümeti, üniversitelerimizi karıştırarak, Ülkücü Türk Gençliğini hain bir oyunun içine çekmeye çalışmaktadır. Bu oyunun bir örneğini de, maalesef geçtiğimiz günlerde Ege Üniversitesinde yaşanan ve Fırat Çakıroğlu kardeşimizin şehit olmasıyla sonuçlanan elim hadiselerde görmüş bulunmaktayız. Emniyet güçleri ve üniversite yönetimine yapılan sayısız başvuruların ve uyarıların karşılıksız kalması, bir anlamda oyunun taraflarını deşifre etmektedir. Açılım ve çözüm zırvaları adı altında, bölücü örgüt militanlarına sonsuz bir hoşgörü gösteren bu yetkililer, yaşanan olayların baş müsebbipleridir. Seçimlerde hem oyları ile hem de sahada gösterecekleri performans ile  AKP iktidarını indirecek olan 14 milyon Türk gencinin öncüsü Ülkücü Hareketi,  seçimler ve demokratik sistemin dışına çekmek isteyenlere karşı uyanık olacağımızı ve bunların oyunlarının farkında olduğumuzu açıkça ifade ediyoruz.”

“1. Ülkücü gençlik, hiçbir surette sokak olaylarına ve kirli senaryolara müdahil olmayacaktır.”

“2. “Ülkücüler nerede” diyerek, dava arkadaşlarımızı provoke etmek isteyenler bilmelidirler ki; Ülkücüler;

Türkmeneli’ndedir, Kerkük’tedir, Musul’dadır, Doğu Türkistan’dadır, Urumçi’dedir; Anadolu Türklüğünün kardeşlerimize uzanan elidir; Ülkücüler, üniversitelerdedir. Ülkücüler eğitimlerine devam etmekte ve geleceğin müreffeh Türkiye’si mücadelesinde var güçleriyle çalışmaktadırlar.

Ülkücüler, Ocaklardadır. Ülkücüler, Eğitim seminerleriyle, çalıştaylarla Liderimiz Sayın Devlet Bahçeli Bey’in 2023 Lider Ülke vizyonu doğrultusunda mücadelelerine devam etmektedirler.  Ülkücüler, ülkü evleriyle ve yüksek öğrenim burslarıyla Türk gençliğinin eğitimine katkı sağlamaktadırlar. Ülkücüler, sosyal sorumluluk projeleriyle, toplumun kanayan yaralarına parmak basmaktadır.  Ülkücüler, uyuşturucuyla mücadelenin öncüsü olarak, gençliğimizi bu beladan kurtarmak için mücadele etmektedir.”

“3. Ülkü Ocakları, asli vazifesi olarak, Türk gençliğinin eğitimine destek sağlamaktadır. Geleceğin planlanmasında farkındalık oluşturmakta ve bütün çalışmalarını milli birlik, milli kültür ve geleneklerine sıkı sıkıya bağlı bir şekilde sürdürmektedir ve sürdürecektir.  Bizi asli vazifemizden alıkoyacak hiçbir çatışmanın içinde yer almamız mümkün değildir. Liderimiz Sayın  Devlet Bahçeli Beyin de ifade ettiği gibi; Sözün bittiği noktaya tam olarak  gelindiğinde, doğacak olaylardan Ülkücü Hareket mesul tutulamayacaktır.  Bu vesile ile, cennetmekan rahmetli başbuğumuz Alparslan Türkeş beyefendi ve aziz dava şehitlerimiz başta olmak üzere, ömrünü Türk Milliyetçiliği hareketine vakfederek, Türk Milletine hizmet yoluna adamış tüm büyüklerimizi, rahmet ve minnetle anıyoruz.”

“Bilge lider, Devlet Bahçeli Bey’in öncülüğünde, kutlu yürüyüşümüze kararlılıkla devam edeceğiz.”

“Son olarak, kadına yönelik şiddetin had safhaya ulaştığı, kadın cinayetlerinin gündemden düşmediği günümüzde, Türk kültürü ve  İslam ahlakında cennetin ayakları altına serildiği kabul edilen kadınlarımızı,  kutlu nebinin mesajı doğrultusunda Cenabı Allah’ın yarattığı en değerli varlık olarak gördüğümüzü ifade etmek isterim. Bu vesileyle, Ülkü Ocakları olarak tüm kadınlarımızın 8 Mart Dünya Kadınlar gününü kutluyoruz.”

Genel Başkanımızın katılımcılara teşekkürlerinin ardından hatıra fotoğrafları çekinilerek, Genişletilmiş İstişare Toplantımız sona erdirildi.

 


Kategorisi: Genel Merkezden Haberler

Sosyal Ağlarda Paylaş:

DeliciousFacebookDiggRSS FeedStumbleUponTwitter