Ülkü Ocakları Genel Merkezi Bayanlar Biriminin İlk Bölge Toplantısı Ege’de Gerçekleştirildi

Ülkü Ocakları Genel Merkezi Bayanlar Birimimizin başlatmış olduğu bölge toplantılarının ilki Ege Bölge’si için Manisa’da gerçekleştirildi. Genel Başkan Yardımcımız Tuğba Türkarslan’ın da katıldığı toplantıya, bölgedeki 6 ilin bayanlar birim başkanı ve birimde görevli Ülküdaşlarımız katıldı.

Sabah saatlerinde şehre gelen misafirleri karşılayan Manisa Ülkü Ocakları yöneticileri ve misafirlerimiz öncelikle Manisa Ülkü Ocakları’nı ziyaret ederek orada sohbet ettiler. Ardından, Manisa Bayanlar Birimi’nde görevli arkadaşlarımız ile birlikte toplantının yapılacağı salona geçildi. Toplantı salonunda açılış konuşmasını yapan Genel Başkan Yardımcımız Tuğba Türkarslan şunları ifade etti; “Öncelikle birçok fedakârlık yaparak bugün buraya geldiğiniz için sizlere teşekkür ederiz. “Barış Süreci” adı altında bölünmeye sürüklenen vatanımızın kurtuluşu için siz değerli arkadaşlarımızın desteğine çok ihtiyacımız var. Bugün Türkiye Cumhuriyeti üzerinden masa başında gerçekleştirilen ihanet sürecine baş eğmeyen, haksızlığın karşısında susmayan yegane kurum Ülkücü Hareket’tir. Bizler de Ülkücü Hareket’e mensup bireyler olarak üzerimize düşeni yapmalı; başta eğitim olmak üzere her alnda kendimizi geliştirmeliyiz. Ülkücü Hareket’in en çok ihtiyacı olan yetişmiş, alanında uzman olmuş bireylerdir. Bu bağlamda bizlere düşen genç asenalar olarak, eğitim hayatlarımızı başarıyla tamamlamak ve yarının ülkücü nesillerini yetiştirecek birer anne adayı olmaktır. Türk-İslam kültüründe kadının yeri yadsınamaz büyüklüktedir. Yeri geldiğinde kılıç kuşanmış at binmiş kadınlarımız, yeri geldiğinde kocası savaşa gittiğinde vatana millete layık evlatlar yetiştirmiş annelerimiz… Bizler de sorumluluklarımızın farkında olmalı ve bu tarihî yükü kaldırmak azim ve gayreti içinde olmalıyız. Beklentilerin büyük olması ise bizi yıldırmamalıdır zira özündeki çalışkanlığını ve fedakârlığını defalarca kanıtlamış olan Türk kadınının bu yükü layıkıyla kaldırabileceğine olan güvenimiz, ümidimizi daha da arttırmaktadır…”

3 oturum halinde gerçekleştirilen toplantının; ilk oturumunda bölgede yaşanan sıkıntılar konuşulurken ikinci oturumunda bu sıkıntılara dair çözüm önerileri görüşüldü. Son oturumunda ise bayanlar birimi olarak bölge çapında ve/veya ülke çapında yapılabilecek etkinlikler ve projeler hakkında fikir alış verişi yapıldı. Oldukça verimli geçen toplantıya katılan arkadaşlarımızın mutlulukları gözlerinden okunuyordu. Toplantı bitmeden evvel Manisa Ülkü Ocakları tarafından hazırlanan ve Manisa’ya özgü bir takım lezzetlerin bulunduğu hediye paketleri katılımcılara sunuldu. Toplantının ardından ise Genel Başkan Yardımcımız Tuğba Türkarslan Manisa Kız öğrenci Ülkü Evini ziyaret ederek, evde kalan arkadaşlarımızla tanıştı ve onların isteklerini dinledi.

Ülkü Evi ziyaretinin ardından Genel Başkan Yardımcımız Tuğba Türkarslan Manisa Ülkü Ocakları İl Başkanı Onur Pabuçcuoğlu ve yönetimine teşekkür ederek şehirden ayrıldı.


Kategorisi: Genel Merkezden Haberler

Sosyal Ağlarda Paylaş:

DeliciousFacebookDiggRSS FeedStumbleUponTwitter