Ülkü Ocakları Genel Merkezi Bayanlar Biriminin Bölge İstişare Toplantıları Devam Ediyor

Genel Merkezimiz Bayanlar Birimi’nin başlatmış olduğu Bayanlar Birimi Bölge İstişare Toplantıları kapsamında Sivas ve Samsun’da görüşmelerde bulunuldu.

Genel Merkez yöneticilerimizin de katıldığı toplantıların ikincisi olan İç Anadolu Bölgesi 1.  İstişare Toplantısı Sivas’ta yapıldı. Toplantıya Erzincan, Kayseri, Tokat ve ev sahibi Sivas Ülkü Ocakları’nı temsilen Bayanlar Birimi’ne mensup arkadaşlarımız katıldılar. Sivas Ülkü Ocakları seminer salonunda gerçekleştirilen toplantıda verilen molalarda Sivas’ın yerel halkından, teşkilatından bahsedildi. Sivas Ülkü Ocakları Başkanı Turan Gazi Yalçındağ ile yapılan toplantının ardından, ev sahibi Ocağımız tarafından verilen akşam yemeğinin sona ermesiyle birlikte Genel Merkez yöneticilerimiz Samsun’a hareket ettiler. Pazar Günü Samsun Ülkü Ocakları’nın Acem Tekkesi’nde düzenlediği kahvaltı ile güne başlandı. Kahvaltının ardından toplantıyı gerçekleştirmek üzere Samsun Ülkü Ocakları’na geçildi. Samsun Bölge İstişare Toplantısı’na Çorum, Amasya, Giresun, Kastamonu ve ev sahibi Samsun Ülkü Ocakları’nı temsilen Bayanlar Birimi mensupları katıldılar. Genel Merkez yöneticilerimiz Samsun Ülkü Ocakları Başkanı Mehmet Batuhan Örs ve il Ocak yöneticileri ile akşam yemeğinde bir araya geldi.

Bölge İstişare Toplantılarında genel olarak; ‘Ülkücü hanımların Ülkü Ocakları’nda karşılaştığı sorunlar’ ‘Ortaöğretim öğrencilerinin Vakıf’a alıştırılması için yapılması gerekenler’ ‘bayan arkadaşlarımızın Genel Merkezimize iletmek istedikleri istek ve şikâyetleri’ ve ‘bayan birimlerinin bundan sonra nasıl bir yol izlemesi gerektiği’ konuları konuşuldu. Sohbet havasında geçen toplantılarda birim temsilcilerimiz dostluklarını pekiştirerek, hanım ülkücüler olarak bu davada erkeklerin arkasında değil onların yanında, onlarla omuz omuza hareket edeceklerini bir kez daha yinelediler.

 


Kategorisi: Genel Merkezden Haberler

Sosyal Ağlarda Paylaş:

DeliciousFacebookDiggRSS FeedStumbleUponTwitter