Ülkü Ocakları Genel Merkezi Yöneticilerimiz İstanbul’u Ziyaret Etti

Ülkü Ocakları Üniversiteler Birimi ve Genel Merkez Yöneticilerimiz İstanbul’u ziyaret etti.

Genel Merkez Yöneticilerimizin katıldığı ziyaret sırasında ilk olarak Başbuğ Alparslan Türkeş’in Beşiktaş’ta açmış olduğu Levent Baykay Öğrenci Yurdu ziyaret edildi. Yurtta kalan öğrencilerle sohbet eden Genel Merkez Yöneticilerimiz, eğitim öğretim hayatının her şeyden daha önemli olduğunu ifade etti. Öğrenci kardeşlerimizle başta Türkiye gündemi olmak üzere çeşitli konularda fikir alışverişinde bulunduktan sonra yurttan ayrıldılar.

İstanbul ziyareti esnasında Türk Milliyetçiliği hareketinin kilometre taşlarından Hüseyin Nihal Atsız Beyin Karacaahmet’teki kabrini ziyaret edip, dua eden Genel Merkez Yöneticilerimiz daha sonra İl Üniversite Başkanlarıyla toplantı yapmak üzere İstanbul Ülkü Ocakları binasına geçtiler.

Üniversite başkanlarıyla yapılan toplantıda, Üniversitelerin açılmasıyla birlikte çeşitli grupların oluşturmak istediği kavga ve kaos ortamından mümkün olduğunca uzak durulması gerektiği ifade edilerek kimler tarafından kimler tarafından kontrol edildiği belli olmayan provokatörlere karşı dikkatli olunması yolunda uyarılar yapıldı. Üniversite hayatı boyunca kendini iyi geliştirmiş fertlerin, okullarını başarıyla bitirmiş Ülkücülerin ve dünyayı Türkçe okuyabilen kadroların “Lider Ülke Türkiye” parolasına bir adım daha yaklaşmamızı sağlayacağına dikkat çekildi. Milli ve manevi buhranların yaşandığı günümüzde Ülkü Ocaklılara her zamankinden daha fazla sorumluluk düştüğü ifade edildi. Bu kapsamda nüfus bakımdan en kalabalık ilimiz olan İstanbul’da daha etkili olabilmek ve daha fazla vatandaşımıza ulaşarak ideallerimizi anlatabilmek için yapılması gerek çalışmalar üzerinde duruldu. Üniversiteli arkadaşlarımızın, okullarında faal olmaları tahsillerini devam ettirdikleri alanda en iyisi olabilmek için ellerinden geleni yapmaları istendi. Ocaklı gençlerimiz üniversitelerde sadece öğretim anlamında değil başta öğrenci toplulukları olmak üzere sosyal sorumluluk projelerinde de aktif rol almaları gerektiği vurgulandı. Ülkü Ocakları olarak yaklaşan öğrenci konsey seçimlerinde hedefin mutlak başarı olduğunu belirten Genel Merkez Yöneticilerimiz gençlerimizin de aynı kararlılıkla hareket etmelerini isteyerek hazırlayacakları projeler kapsamında tavsiyelerde bulundu. Konuşmaların ardından üniversite başkanlarının okullarda yaşanan temel sorunlar ve bunlara yönelik çözüm önerileri dinlendi. İstanbul’daki üniversitelerde Ülkücü öğrencilerin ne tür sıkıntılar çektiğini anlatan üniversite başkanlarımızın belirttiği noktalar Genel Merkez Yöneticilerimiz tarafından dikkatle dinlendi.

Genel Merkez Yöneticilerimiz üniversite başkanlarıyla yapılan toplantının ardından Kadıköy Ülkü Ocakları yeni hizmet binasının açılış törenine katıldı.

Genel Merkez Yöneticilerimiz son olarak İstanbul’da açılan “Ülkü Evlerini” ziyaret ettiler. Ziyaretler sırasında İstanbul Ülkü Ocakları Yöneticilerimiz, Genel Merkez Yöneticilerimize refakat ettiler. Evlerde kalan arkadaşlarımızla sohbet edildi. Genel Merkez Yöneticilerimiz ziyaretlerinin ardından İstanbul’dan ayrıldı.

 


Kategorisi: Genel Merkezden Haberler

Sosyal Ağlarda Paylaş:

DeliciousFacebookDiggRSS FeedStumbleUponTwitter