Genel Başkanımız Olcay Kılavuz Sivas’ta

Genel Başkanımız Olcay Kılavuz bir dizi temaslarda bulunmak için Sivas’ı ziyaret etti. İl ve ilçe teşkilatları tarafından Karşılanan Genel Başkanımız Sivas Ülkü Ocakları İl Binasına geçerek burada yöneticiler ve üniversiteli gençlerle bir araya geldi. Gençleri ülkücü hareketin ve  Türk milleti üzerine oynanan oyunlara ve  yapılmaya çalışılan provokasyonlara karşı dikkatli olmaya çağırdı. Konuşmasında: ” Küçük gruplar tarafından başlatılan sözlü ve fiili tahrikler; büyük gruplar halinde çatışmaya doğru dönüştürülmek istenmektedir. Bölücü öğrenciler tarafından öğrenci yurtları basılmakta, fakülte ve yurtlardaki Türk bayrakları indirilmeye çalışılmakta, ilim tahsil etmek için fakülteye giden gençlere saldırılar düzenlenmektedir. Salgın bir hastalık gibi bir üniversiteden diğerine sirayet eden bu azgınlık; eylemlerin ortaya çıkış biçimi, sergileniş şekli, göz önünde bulundurulduğunda o meşum mikroba işaret etmektedir. Bu mikrop; yıllardır milletimizin kanını sömüren terör mikrobudur. Bir bilim merkezi olan üniversiteleri; kavganın odak merkezi yaparak zayıflatmaya çalışmak; bu hastalığın ülkemizde yıllardır oynadığı oyunlardan sadece bir tanesidir. Ülkücü Türk gençliği bu hastalığı çok iyi tanımaktadır.

Medya, yaşanan hadiseleri karşıt grupların çatışması gibi göstermeye çalışarak, yapılan provokasyonu ve bunu organize eden terör örgütünü görmezden gelmek suretiyle; doğrudan canına kast edilerek mağdur edilen milliyetçi öğrencileri zan altında bırakmaktadır.

Hükümetin “demokratik açılım” adı altında teröristlere verdiği tavizlerden yüz bulan örgüt uzantıları, üniversitelerde kargaşa çıkartmak için her türlü yola başvurmaktadır. Daha önce defaten benzer olaylar neticesinde dile getirmiş olmamıza rağmen; gelinen nokta bize göstermiştir ki; öncelikli olarak üniversite yönetimleri; gereken tedbirleri almamakta, üzerine düşen vazifeleri yerine getirmemektedir. Ayrıca saldırganlar üzerinde idari ve adli soruşturmalar başlatılması gerekirken suçsuz günahsız öğrenciler gözaltına alınıp, bu gençlerin istikballeri kudurmuşlara sus payı olarak verilmektedir. Cuntacılar gibi  “Bir oradan bir buradan” mantığıyla hiçbir suçu olmayan Türk milliyetçilerine, komik suçlar isnat edilerek; ağır idari ve hukuki cezalar vermek, söz konusu teröre teslim olmaktır. Bölücü örgütün üniversiteleri bir terör üssü gibi görmesine ve milliyetçi öğrencilere saldırmasına göz yuman bütün kurum ve ilgililer, yaşanan hadiselerin vebalini üzerinde taşımaktadır. Emniyet yetkililerini, adli ve idari makamları; siyasi kaygılardan kurtularak, adil ve dürüst bir şekilde görevlerini yapmaya çağırıyoruz. Bu bağlamda resmi makamlar tarafından gösterilmiş olan her türlü zafiyeti hukuki platformlara taşıyacağımızı ve bu konunun takipçisi olacağımızı bir kez daha belirtmek isterim.

Ülkücü gençler, hiçbir koşul ve şart altında; oluşturulmaya çalışılan kargaşanın bir parçası olmayacak; dik duruşu ve vakarıyla aziz Türk milletinin sağlıklı yapısının nişanesi olarak var olmaya devam edecektir. Ülkücü gençler, kavganın içerisinde bulunmayacak; bölücülere karşı gereken cevabı eğitim hayatlarında en başarılı örnekler olarak verecektir. Bu hastalıktan kurtulmanın yegâne reçetesi; mezuniyetlerle Lider Ülke Türkiye’yi inşa edecek olan Ülkücü Türk gençliği olacaktır.” dedi

Ocaktaki sohbetinden sonra bir dizi temaslarda daha bulunan Genel Başkanımız vatandaşlarımız ve Ülkücü kardeşlerimizin duasıyla kentten ayrıldı.


Kategorisi: Genel Merkezden Haberler

Sosyal Ağlarda Paylaş:

DeliciousFacebookDiggRSS FeedStumbleUponTwitter