Ülkü Ocakları “Genç Kalemlerini” Aramaya Devam Ediyor

Ülkü Ocakları Genel Merkezi tarafından belirlenen 2014-Haziran ayının konusu:

“Orta Asya’nın Tarihteki Yeri ve 21. Yüzyıldaki Önemi / Orta Asya Bizim İçin Ne İfade Ediyor?”

Genel Merkezimiz tarafından düzenlenen “Genç Kalemler” adlı bu yarışmanın amacı; milli ve manevi hassasiyetlere sahip, Türk Dünyasındaki sorunlara karşı duyarlı gençlerimizi yazmaya teşvik etmek, kişisel gelişimlerini sağlamaya yönelik yardımcı olmak ve bu yarışma neticesinde yaşanan ve yaşanabilecek olan sorunlara yönelik, Türk Milliyetçilerinin görüşünü yansıtabilecek; söz konusu sorunlar bağlamında çözümler üreterek kamuoyuna yön verebilecek nitelikli bireyleri ortaya çıkarmaktır.

- Yarışma için Türkiye’de ve Türk Dünyası’nda yaşanan gelişmelere paralel olarak konular belirlenmektedir. Ülkü Ocakları Genel Merkezi tarafından oluşturulacak değerlendirme heyeti tarafından titizlikle incelenecek olan yazıları içerisinde dereceye giren yazıların yazarlarına ödül olarak kitap seti verilecektir.

- Bunların yanı sıra değerlendirmeye alınan ve dereceye girmeyen yazılar da Ülkü Ocakları resmi internet sitesinin “Gündem Yazıları” bölümünde yayınlanacaktır.

- Yazıların değerlendirilmeye alınması için en geç 1 Haziran tarihine kadar, basinbirimi@gmail.com “ adresine gönderilmesi gerekmektedir.

- Geçtiğimiz aylarda aşağıda adı yazılı olan ve dereceye giren Ülküdaşlarımızın ödülleri, verilen adreste bulunmamaları ve adreslerin güncel olmamaları sebebi ile geri dönmüştür. Bu Ülküdaşlarımızın da en kısa süre içerisinde güncel adreslerini “Ülkü Ocakları Genel Merkezi Resmî Facebook sayfasına mesaj atarak bildirmeleri, basinbirimi@gmail.com adresine mail göndererek ya da Ülkü Ocakları Genel Merkezi “0312 285 44 44″ten Basın Birimi’ne bağlanarak isim ve adres bırakmaları gerekmektedir. Söz konusu yazılar: (Dil Namustur-Bahar Aktaş), (Ne İdi Ey Talip Çileye Taliplerin En Kutlu Ocağı? - Mehmet Uyar), (Dilimiz Türkçe-Burak Serttaş), (Türkçe Sularda Gemiler Yüzdürmek-Feyza Uçak)

 

Kategorisi: Genel / Genel Merkezden Haberler

Sosyal Ağlarda Paylaş:

DeliciousFacebookDiggRSS FeedStumbleUponTwitter