Ülkü Ocakları 6. Bölge İstişare Toplantısı Yapıldı

Genel Başkanımız Sayın Olcay Kılavuz’un bizzat katılımıyla, Afyon, Sinop, İstanbul İl ve İlçe Ocak Başkanları ve aynı illerin ortaöğretim, teşkilat ve üniversite başkanları ile gerçekleştirilen 6. Bölge İstişare Toplantısı sonlandı.

Ülkü Ocakları Genel Merkezi binasında gerçekleşen toplantıda konuşan Genel Başkanımız:”

Çok değerli İl Ocak Başkanları ve değerli yöneticileri toplantımıza hoş geldiniz. Bizleri burada buluşturan, kardeşçe kucaklaşmamıza vesile olan Yüce Allah’a hamd-ü senalar olsun.

Küresel güçler ve emperyalist odaklar ve yerli işbirlikçileri Ülkemiz ve Milletimiz üzerinde gerçekleştirmeye çalıştıkları projelerinin önünde tek engel olarak Ülkücü hareketi görmektedirler. Dün Ülkü Ocakları misyonunu tamamlamıştır diyenlere yapmış olduğumuz çalışmalarla en büyük cevabı verdik. Bugün de Ülkü Ocakları’ndan rahatsızlık duyanlar farklı karalama ve saldırılar içerisindedirler ve olmaya da devam edeceklerdir.

Ülkücü Hareket yenilikçi ve çağın gereklerine göre kendisini donatabilen bir harekettir. Bu nedenle bugün bizlere her zamankinden daha fazla çalışmak ve birliğimize, dirliğimize el uzatanlara karşı uyanık olmalıyız. Her türlü provokasyona ve saldırıya karşı dikkatli olmamız gerekmektedir. Ülkü Ocakları dünden bugüne İslam ahlak ve fazileti, Türklük gurur ve şuuruyla yoğrulmuş gençler yetiştirmeyi, dünyanın neresinde olursa olsun zulüm gören soydaşlarımızın ve mazlumların yanında olmayı şiar edinmiş bir hareketin adıdır. Gayesi yalnızca Allah rızasıdır.

Doğu Türkistan’da, Güney Azerbaycan’da, Suriye’de ve daha pek çok yerde bizi bekleyenler var. Bizler her zamankinden daha fazla çalışmalı, kenetlenmeli ve birliğimizi bozmadan mücadelemize devam etmeliyiz. Dün bize misyonunu tamamlamıştır diyenler en iyi cevabı yapmış olduğumuz çalışmalarla verdik. Bu çalışmaların çok az kısmından kısaca bahsetmek istiyorum.  Ülkü Ocakları olarak bildiğiniz üzere pek çok projeye imza attık. Ülkü Evleri ve burs programlarıyla gençlerimizin yükseköğrenim hayatlarını daha iyi koşullarda devam ettirmelerine imkan oluşturduk. Bugün Türkiye genelinde binlerce gencimiz Ülkü Evlerimizde barınma imkanı bulmuştur. Erol Güngör Gelişim Programları ile gençlerimizin ruhen, fiziken ve ahlaken sağlıklı bir şekilde yetişmelerine hizmet ediyoruz. Nerede bir soydaşımız varsa derdiyle dertleniyor, yarasına merhem olmaya çalışıyoruz. Yardım kampanyaları düzenleyerek dünyanın neresinde olursa olsun soydaşlarımıza yardım elimizi uzatıyoruz. Üzülerek dile getirmeliyim ki yanı başımızda soydaşlarımız katledilirken, aç susuz ölüme terkedilmişken devleti idare edenler yardım elini uzatmamış hatta bizim ulaştırmaya çalıştığımız yardımları dahi engellemeye kalkmışlardır. Malumunuz geçen yıl Türkmeneli’ne ulaştırılmak üzere topladığımız 20 tırı aşkın yardım malzemesini bütün engellemelere ve tehditlere rağmen bizzat kendimin nezaretinde ihtiyaç sahiplerine ulaştırdık. Her türlü tehdit ve tehlikeye rağmen Milletimizin emaneti olan yardımları Kerkük, Tuzhurmatu, ve Türkmenelinin muhtelif yerlerinde soydaşlarımıza ulaştırdık. Soydaşlarımızın içler acısı durumuna üzülerek şahit olduk. Götürdüğümüz yardım malzemesinden ziyade gitmemize sevinen soydaşlarımızın “Atalarımız Türk gelecek derlerdi. İşte bugün Türk geldi.” İfadeleri Ülkü Ocaklarının faaliyetleri ve yüklenmiş olduğu misyonun büyüklüğünü de gözler önüne sermektedir.

Değerli İl Ocak Başkanlarım, Değerli Ülküdaşlarım,

Allah’a hamdolsun ki bu davadan bu dünyalık bir beklentimiz yoktur. Her türlü makamın ve dahi dünyanın geçici olduğunun idrakindeyiz. Yalnızca Allah’ın rızasını arzulayan bir anlayışla hizmetlerimizi yerine getirmeye çalışıyoruz. Bu kutlu ve çileli yolda yılmadan, yorulmadan, geri adım atmadan her zamankinden daha fazla çalışmalarımız devam edecektir. Bu çalışmalar şüphesiz bir ekip ruhuyla yapılıyor ve başarıya ulaşıyor. Bu anlamda bütün yöneticilerimize, İl ve İlçe Ocak Başkanlarımıza ve yöneticilerine, her bir Ülküdaşıma ve bizler maddi manevi destek veren herkese teşekkür ediyorum.

Kararlılığımızda ve çalışma azmimizde hiçbir eksilme olmayacaktır. Türk Gençliğinin kötü alışkanlıklardan uzak, milli ve manevi yönden iyi bir şekilde yetiştirilmesi çalışmalarına devam edeceğiz. Davamızın hedefleri vardır. Önümüzdeki ilk hedef 2023 Lider Ülke Türkiye vizyonuna sahip nesillerin yetiştirilmesidir. Bizler, hedefine saplanmak üzere gerilmiş bir ok gibi her türlü engellemeye, karalamaya rağmen yolumuzdan sapmadan, davamızdan taviz vermeden, eğilmeden yolumuza devam edeceğiz. Bizden haber bekleyen soydaşlarımıza borcumuz var, bizi bekleyenler var.

Bu duygu ve düşüncelerle her birinizi Allah’a emanet ediyorum.” İfadelerini kullandı.

Genel Merkez binası önünde hatıra fotoğrafı çekilmesinin ardından 6.  Bölge İstişare Toplantısı son buldu.


Kategorisi: Genel Merkezden Haberler

Sosyal Ağlarda Paylaş:

DeliciousFacebookDiggRSS FeedStumbleUponTwitter