Ülkü Ocakları 4. Bölge İstişare Toplantısı Yapıldı

Genel Başkanımız Sayın Olcay Kılavuz’un bizzat katılımıyla, Antalya, Aydın, Balıkesir, Bilecik, Burdur, Bursa, Çanakkale, Denizli, Edirne, Isparta, Karaman, Kırklareli, Kocaeli, Kütahya, Manisa, Muğla, Sakarya, Tekirdağ, Uşak, Yalova İl Ocak Başkanları ve aynı illerin ortaöğretim, teşkilat ve üniversite başkanları ile gerçekleştirilen 4. Bölge İstişare Toplantısı sonlandı.
Ülkü Ocakları Genel Merkezi binasında gerçekleşen toplantıda konuşan Genel Başkanımız:”

Bizlerin düsturu, Cenabı Allah’ın rızasını gözeterek yaptığımız hizmetlerle anılmak, bir nesil yetiştirmek, kalıcı esereler bırakarak üzerimize düşen vazifeyi en iyi şekilde yapmak ve Ülküdaşlarımıza, şehit ve gazilerimize layık olabilmektir. Bizler şehitleri olan bir makamda oturduğumuzun bilincinde olan, Türk Milletinin hizmetinde ve Türk gençliğinin yetişmesi için mücadele eden gönül erleriyiz. Dolayısıyla, bu vazife kapsamında atılan her adım baki olan ahiret makamını kazanmak içindir.

            Biz Milliyetçi-Ülkücü Hareketin fertleri olarak bir aileyiz. Bizden önce görev yapmış olan değerli yönetici arkadaşlarımızla defalarca buluşarak istişarelerde bulunduk. Onların fikir ve önerilerini dinledik. Bu dava için taş üstüne taş koyandan Allah razı olsun.

            Bütün vilayetlerimizi defalarca ziyaret ederek ülküdaşlarımızla buluştuk, istişare ettik, dertlerini dinledik. Ülküdaşlarımızın duası, emeği ve desteğiyle birçok projeyi hayata geçirdik. Irak ve Suriye’de bulunan Türkmen kardeşlerimize çok ağır ve zor şartlar altında yardımlar götürdük. Türk Milletinin bize emanet ettiği çok kıymetli yardımları cephede mücadele veren soydaşlarımıza canımız pahasına ulaştırdık. Yine bu süreçte Ülkü Evleri projesi, Ruhi Kılıçkıran Ulaşım Bursu projesi, Burs Kardeşliği projesi, Erol Güngör Gelişim Programı, Kurban Bağışı kampanyası, ülke çapında bilgi yarışmaları,  Türk gençliğine faydalı olmak ve milletimize kalıcı eserler bırakmak adına yaptığımız çalışmalardır. Bundan sonraki süreçte de birçok yeni projeyi hep birlikte hayata geçirmek için mücadele edeceğiz.

            Ülkü Ocakları olarak asli görevimiz, Türk gençliğinin milli ve manevi anlamda gelişmesi, çağın şartlarına kendini hazır hale getirmesi ve donanımlı bir şekilde yetiştirilmesidir. Edepli, ahlaklı, imanlı, bilgili bir gençlik için çalışmak mecburiyetindeyiz. Özellikle ortaöğretim ve üniversite gençliğinin milli şuurla yetiştirilmesine ziyadesiyle önem vermeliyiz. Bizleri yıldırmak, ideallerimizden koparmak  ve karanlık kuyulara çekmek isteyen birtakım zevatların seçim sonuçları sonrasında “dava bitiyor, hareket yok oluyor” mealindeki söylemlerine asla aldırış etmeyeceğiz. Unutmayınız ki bu dava ne iktidarla var olmuş ne de iktidar olmadığı takdirde yok olacak kadar basit ve sahipsiz değildir. Ümitsizliğe kapılmak, karanlıklar içinde kaybolmak, ye’se düşmek, “Allah (c.c) var, keder yok” diyen biz ülkücülere asla yakışmaz.

            Buraya kadar geldiğiniz için hepinize teşekkür ediyorum. Allah hepinizden ayrı ayrı razı olsun. Vilayetlerinizdeki bütün gönüldaşlarımıza saygı, sevgi ve muhabbetlerimi iletiniz. Hepinizi Allah’a emanet ediyorum. “ dedi. İfadelerini kullandı.

İl Ocak Başkanlarına ve Yöneticilerine özverili çalışmalarından dolayı teşekkür eden Genel Başkan Kılavuz Türk Milletine hizmet noktasında daha yapacağımız çok şey var gece uyumadan gündüz yorulmadan çalışmalarımıza devam edeceğiz dedi.

Genel Merkez binası önünde hatıra fotoğrafı çekilmesinin ardından 4.  Bölge İstişare Toplantısı son buldu.

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Kategorisi: Genel Merkezden Haberler

Sosyal Ağlarda Paylaş:

DeliciousFacebookDiggRSS FeedStumbleUponTwitter