Ülkü Ocakları 3. Bölge İstişare Toplantısı Yapıldı

Genel Başkanımız Sayın Olcay Kılavuz’un bizzat katılımıyla, Tokat, Amasya, Çorum, Çankırı, Kırıkkale, Kayseri, Kırşehir, Kastamonu, Bartın, Zonguldak, Düzce, Bolu İl Ocak Başkanları ve aynı illerin ortaöğretim, teşkilat ve üniversite başkanları ile gerçekleştirilen 3. Bölge İstişare Toplantısı sonlandı.
Ülkü Ocakları Genel Merkezi binasında gerçekleşen toplantıda konuşan Genel Başkanımız: Ülkü Ocakları tarafından eğitim ve sosyal sorumluluk alanında hazırlanan projeler başta olmak üzere tüm hızıyla ve başarıyla devam ediyor. Ülkü Ocakları, Türk Milleti’ne hizmeti şiar edinmiş bir kurumdur Ülkücü gençlerin milli ve manevi değerlerle bürünerek memleket faydasına hizmet edebilecek makamlara gelebilmeleri için öncelikli eğitimli olmamız gerekir. Türk Milleti’nin iyi bir şekilde yönetiminin tesisi adına ülkücü gençlerin milli manevi değerlerle bürünüp millet, memleket faydasına hizmet edebilecek makama gelmeleri için evvela eğitimli olmaları gerekir.” dedi
Gene Başkan Kılavuz: Türk Milliyetçiliği fikriyatının ideallerinin hayata geçirilmesi için yılmadan çalışılması gerektiğine vurgu yaparak ” Öncelikle kendini iyi yetiştirmiş, olayları doğru bir şekilde analiz etme yetkinliğini kazanmış, bu analiz çerçevesinde dünyaya Türkçe bakan, Türkçe okuyan bireyler haline gelmelisiniz. Bu kapsamda ülkemizin temel sorunlarına ilişkin farklı ülkelerden ve odaklardan medet ummak yerine, bu sorunlara Ankara perspektifinden bakarak çözüm önerileri getirebilirsiniz. Sizleri yolunuzdan saptırmaya, sonu karanlık olan bir yola sokmak için kavganın içine çekmeye çalışanlara aldırmamalı, vatana ve millete hizmet yolunda daha fazla ne yapabilirim, nasıl yararlı olabilirim düşüncesine göre hayatınızı programlamalısınız. Öte yandan Sizlerin de takip ettiği üzere bölücü örgüt yandaşları ülkemizin neresi olursa olsun ilk olarak eğitim kurumlarına ve öğrenci yurtlarına saldırılar yapmaktadır. Eğitimli bir Türk gençliğinin yetişmesinin kendi emellerini gerçekleştirmelerine mani olacağını bilen batılı güçlerin kuklası teröristler eliyle eğitim kurumlarında huzuru bozma, kavga ortamı yaratma çabasındadır. Türk gençliği buna fırsat vermemelidir, vermeyecektir. Türk gençliği kendi bulunduğu alanda eğitim hayatını en başarılı şekilde tamamlayarak, kendini devletin ve milletin hizmetine adayacaktır. 2023 Lider Ülke Türkiye yolunda kendi kulvarlarında üst düzey yönetici olmayı hedefleyerek, ülkemizin yönetici kadroları, bugün burada oturan Ülkücü kardeşlerimden tahsis edilecektir. Şu gerçeği herkes bilmelidir ki ülkemizi düştüğü bu karanlıktan kurtaracak olanlar; Ülkü Ocakları’nda yetişmiş kendini alanında tam donanımlı olarak geliştirmiş Ülkücü Türk gençleridir. ” dedi. İfadelerini kullandı.
İl Ocak Başkanlarına ve Yöneticilerine özverili çalışmalarından dolayı teşekkür eden Genel Başkan Kılavuz Türk Milletine hizmet noktasında daha yapacağımız çok şey var gece uyumadan gündüz yorulmadan çalışmalarımıza devam edeceğiz dedi.
Genel Merkez binası önünde hatıra fotoğrafı çekilmesinin ardından 3. Bölge İstişare Toplantısı son buldu.


Kategorisi: Genel Merkezden Haberler

Sosyal Ağlarda Paylaş:

DeliciousFacebookDiggRSS FeedStumbleUponTwitter